Przejdź do treści

Medycyna intymna dla mężczyzn kwasem hialuronowym – co warto wiedzieć?

Czas czytania: 2 minut

Większa satysfakcja ze zbliżeń seksualnych i pewność siebie – takie efekty czekają na tych panów, którzy zdecydują się na powiększanie penisa kwasem hialuronowym. Ten stosunkowo prosty zabieg medycyny estetycznej pozwala zwiększyć obwód członka, a często także pozbyć się kompleksów.

Powiększanie prącia kwasem hialuronowym – co to takiego?

Kwas hialuronowy to związek występujący naturalnie w organizmie każdego człowieka, dlatego jest tak często wykorzystywany podczas zabiegów medycyny estetycznej. Wstrzykując go, można nie tylko spłycić i redukować zmarszczki, ale też wymodelować prącie.

Zabieg powiększania członka dotyczy tylko jego obwodu. Dostępne metody nie pozwalają na to, aby zmienić jego długość. Ostrzykiwanie penisa kwasem hialuronowym jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Związek ten spełnia przede wszystkim dwie funkcje – stymuluje wytwarzanie kolagenu odpowiadającego za elastyczność skóry oraz nawilża naskórek.

Zabieg powiększania penisa nie powoduje skutków ubocznych, nie upośledza erekcji i nie jest przyczyną innych problemów ze zdrowiem intymnym – jednak pod warunkiem, że zostanie wykonany przez specjalistę. Modelowania członka przy pomocy kwasu hialuronowego powinien podjąć się jedynie doświadczony lekarz urolog.

W jaki sposób przebiega powiększanie penisa kwasem hialuronowym?

Zarówno przed, jak i po wykonaniu tej procedury medycznej wykonuje się zdjęcia członka. Ma to na celu porównanie pierwotnej wielkości penisa z osiągniętym efektem.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym zawsze zaczyna się od konsultacji ze specjalistą i jest poprzedzone szczegółowym wywiadem na temat stanu zdrowia pacjenta. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby weneryczne, nowotworowe, autoimmunologiczne, stany zapalne, a także skłonność do powstawania przerośniętych blizn. Oprócz tego nie mogą niemu poddać się ci, u których zdiagnozowano nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Powiększanie penisa kwasem to krótki zabieg – trwa zwykle około 45 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Procedura ta polega na:

  • wykonaniu zdjęć członka do dokumentacji medycznej
  • podaniu środka znieczulającego
  • wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego – jest on aplikowany równomiernie na powierzchni członka (za wyjątkiem żołędzia). To właśnie dlatego obwód prącia staję się większy na całej długości penisa
  • zrobieniu zdjęć już po aplikacji preparatu.

Powiększenie penisa kwasem – kiedy można spodziewać się efektów?

Efekty zabiegu powiększania penisa są widoczne zaraz po jego przeprowadzeniu. Jednak członek zyskuje swój ostateczny kształt po 7-10 dniach od wstrzyknięcia kwasu. Pacjent nie wymaga rekonwalescencji i może powrócić do swoich zwyczajnych obowiązków. Natomiast ze względu na to, że na penisie mogą pojawić się siniaki i może być on nieco obolały, warto unikać intensywnego wysiłku fizycznego, dopóki objawy te nie ustąpią. Należy też na dwa tygodnie zrezygnować z aktywności seksualnej.

Zabieg z kwasem hialuronowym nie powoduje wydłużenia członka, jednak jego efekty i tak są imponujące – po jego przeprowadzeniu:

  • zwiększa się rozmiar penisa w obwodzie, co wpływa korzystnie na jego wygląd
  • pacjent odczuwa większą satysfakcję ze stosunków seksualnych i intensywniej odczuwa doznania
  • znikają kompleksy powodujące dyskomfort psychiczny.

Alternatywy dla kwasu hialuronowego – czy są skuteczne?

Do najczęściej oferowanych niezabiegowych metod powiększania członka należą:

  • przyjmowanie tabletek i użycie specjalnej pompki – w ten sposób penis staje się lepiej ukrwiony, dlatego zyskuje na objętości
  • ćwiczenia fizyczne mające na celu rozciągnięcie członka.

Używanie pompki jest kłopotliwe, natomiast kupowanie przez dłuższy czas tabletek może okazać się kosztowne. Ponadto wszystkie te alternatywne metody łączy to, że dają jedynie krótkotrwały efekt.

Zabieg powiększenia penisa warto wykonać wtedy, gdy wielkość i kształt członka są powodem kompleksów oraz dyskomfortu psychicznego podczas stosunków seksualnych. Dlatego jeśli szukasz pomocy, chcesz zmienić wygląd penisa i nadać nową jakość swojemu życiu intymnemu, pomyśl o powiększeniu prącia w Velvet Clinic. Lekarze specjalizujący się w zabiegach medycyny estetycznej pomogą ci odzyskać pewność siebie – przeprowadzą bezbolesny zabieg, który przyniesie natychmiastowe efekty.