Przejdź do treści

5 sposobów, aby powstrzymać erekcję

Czas czytania: 2 minut

Erekcja to normalna, zdrowa funkcja organizmu. Czasami jednak może pojawić się spontanicznie lub w sytuacji, gdy wolisz jej nie mieć. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak zatrzymać i uniknąć niechcianą erekcję, to czytaj dalej.

5 rad, jak zatrzymać niechcianą erekcję

Wytrysk jest najprostszym sposobem na pozbycie się erekcji, ale nie zawsze jest możliwe osiągnięcie orgazmu podczas erekcji.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby powstrzymać erekcję. Te wskazówki mogą również pomóc w ich uniknięciu.

1. Rozprosz się

Jedną z pierwszych rzeczy, którą powinieneś zrobić, aby pozbyć się niechcianej erekcji, jest myślenie o czymś innym. Nie myśl o erekcji i unikaj tematów związanych z seksem oraz o tym co cię podnieca. Zamiast tego pomyśl o czymś, co cię rozprasza, na przykład o trudnym zadaniu matematycznym, pracy lub smutnym wspomnieniu.

Zajęcie umysłu może również pomóc w zapobieganiu niechcianej erekcji.

2. Zmień pozycję

Zmiana pozycji może przynieść dwie korzyści. W niektórych przypadkach ubranie lub sposób, w jaki się poruszasz lub siedzisz, może stymulować penisa i powodować erekcję. Zmiana pozycji może usunąć tę stymulację i zatrzymać erekcję. Zmiana pozycji może również pomóc w jej ukryciu. Jeśli masz kieszenie, umieść rękę w niej i delikatnie przesuń penisa, to może pomóc ukryć wzwód.

3. Medytacja

Oczyszczanie umysłu działa w podobny sposób, jak myślenie rozpraszające. Celem jest uniknięcie myślenia o erekcji lub o czynniku podniecającym. Medytacja może być również przydatnym sposobem na uniknięcie erekcji, na przykład podczas masażu lub w innej sytuacji, która zwykle jest podniecająca.

Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć medytację, oddychaj normalnie i skup się na tym. Możesz też spróbować powtarzać w głowie jedno słowo. Jeśli zauważysz, że twój umysł zbacza do myśli o erekcji, koncentruj się na oddech lub słowach, które powtarzasz w myślach. Medytacja może nie tylko pomóc ci się zrelaksować, ale również pozbyciu się erekcji.

Medytacja wymaga praktyki, więc jeśli chcesz, aby było to Twoje podstawowe narzędzie do pozbycia się niechcianej erekcji, rozważ regularne ćwiczenie medytacji przez cały dzień. Spróbuj przez kilka minut z samego rana i na koniec dnia. Istnieje również wiele aplikacji do medytacji oraz podcastów, które pomogą Ci w tych ćwiczeniach.

4. Uspokój się i przeczekaj

Dla niektórych mężczyzn oczekiwanie na samoistne ustąpienie erekcji może być najprostszym rozwiązaniem. Jeśli możesz, usiądź, zwolnij oddech i nie panikuj. Jeśli masz kurtkę lub długą koszulę, możesz użyć tego do zakrycia erekcji, aby nie była widoczna dla innych osób. Możesz ją również zamaskować, trzymając laptopa na kolanach.

Pamiętaj, że twoja erekcja jest prawdopodobnie bardziej zauważalna dla ciebie niż dla innych. To także znak, że Twoje genitalia są zdrowe i funkcjonują prawidłowo.

5. Weź zimny prysznic

Jeśli możesz, może pomóc zimny prysznic. Oczywiście, jeśli erekcja ma miejsce podczas spotkania lub na randce, skakanie pod prysznic prawdopodobnie nie wchodzi w grę. U niektórych mężczyzn woda pod prysznicem może również zwiększać podniecenie, dlatego należy zachować ostrożność podczas korzystania z tej metody.

Co zrobić, gdy masz długotrwałą erekcję?

Jeśli twoja erekcja trwa dłużej niż cztery godziny, skontaktuj się z służbami ratunkowymi. Ten stan jest znany jako priapizm. Priapizm może uszkodzić tkankę prącia i prowadzić do trwałych zaburzeń erekcji, gdy nie jest leczony. Bolesna erekcja może być również oznaką priapizmu.

Podsumowanie

Erekcje są normalną, zdrową funkcją organizmu. Zaczynają się we wczesnym okresie życia i mogą wystąpić nawet, gdy płód jest jeszcze w łonie matki. Z wiekiem możesz zacząć zauważać spadek ich częstotliwości lub możesz mieć trudności z osiągnięciem erekcji.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w erekcji. Powinieneś również porozmawiać z lekarzem, jeśli masz erekcję, która trwa dłużej niż cztery godziny, ponieważ może to być oznaką priapizmu, który jest nagłym przypadkiem medycznym.

Tagi: