Przejdź do treści

Alternatywa dla podpasek i tamponów, czyli jaki środek higieniczny wybrać podczas miesiączki?

Czas czytania: 2 minut

W drogeriach, aptekach czy supermarketach znajdziemy wiele różnych środków higienicznych dla kobiet, których używa się w czasie trwania menstruacji. Należą do nich m.in. podpaski i tampony. Jednak czy wiesz, że w ciągu całego swojego życia kobieta zużywa około 130 kg środków higienicznych? W jaki sposób można zadbać o środowisko?

Alternatywne środki higieniczne

Świadomość ekologiczna w naszym kraju jest ogromna i z tego powodu coraz więcej kobiet decyduje się na zastąpienie jednorazowych produktów higienicznych na te wielokrotnego użytku. Jest to bardzo dobre, ponieważ w ten sposób nie tylko chronimy planetę przed zbiorowiskiem niepotrzebnych śmieci, ale również dbamy o własny komfort, zdrowie i finanse. Jakie więc istnieją produkty higieniczne, które stanowią alternatywę dla jednorazowych podpasek i tamponów?

Kubeczki menstruacyjne

Niejednokrotnie można usłyszeć o takim produkcie jak kubeczek menstruacyjny, a to dlatego, że kobiety coraz częściej go używają jako swój ulubiony środek higieniczny podczas miesiączki. Nic dziwnego – jest to jeden z najbardziej ekologicznych produktów tego typu. Jednak podczas kupowania kubeczka menstruacyjnego należy pamiętać, aby był on wykonany z hipoalergicznego silikonu medycznego lub termoplastycznego elastomeru (TPE). Są to materiały, których używa się w celach medycznych i bardzo rzadko powodują reakcje alergiczne.

Podpaski wielorazowego użytku

Podpaska wielorazowa to jeden z środków higieny intymnej dla kobiet, które chcą zadbać nie tylko o siebie, ale również i o środowisko. Dzięki używaniu podpasek wielokrotnego użytku ograniczmy ilość produkowanych przez nas odpadów. Co więcej, produkt ten wykonany jest z naturalnych materiałów, co oznacza, że istnieje absolutne minimum ryzyka jakichkolwiek podrażnień czy infekcji.

Przeczytaj: https://allwimin.com/pl/artykul/jak-odpowiednio-dbac-o-higiene-podpasek-wielorazowych/

Majtki menstruacyjne

Bielizna menstruacyjna staje się coraz bardziej popularna na polskim rynku. Przyczyną jest m.in. świadomość ekologiczna czy niezwykła wygoda ich noszenia podczas miesiączki. Kobiety sięgają bo majtki menstruacyjne ze względu na komfort, ekologię i bezpieczeństwo. W ten sposób ograniczana jest ilość produkowanych odpadów, gdyż nie istnieje potrzeba kupowania każdego miesiąca nowej paczki podpasek bądź tamponów.

Czy majtki menstruacyjne są higieniczne?

Jak najbardziej! Majtki menstruacyjne są higienicznym i zdrowym rozwiązaniem dla skóry. Co więcej są tak chłonne, że nie musisz się martwić o jakiekolwiek przeciekania. Jeżeli jednak nie jesteś do nich przekonana, to na początku można je stosować jako wsparcie dla kubeczka menstruacyjnego. Z czasem z pewnością się przekonasz, że majtki menstruacyjne można bez problemu stosować solo.

Skoro już mowa o majtkach… w jaki sposób o nie dbać?

Wbrew pozorom dbanie o majtki menstruacyjne nie jest trudne. Wystarczy przeczytać instrukcję na metce. Jeżeli korzystamy z nich podczas połogu bądź okresu to warto je najpierw zaprać w zimnej wodzie zaraz po użyciu. Następnie wystarczy je włożyć do pralki wraz z innymi rzeczami i prać w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Na sam należy je suszyć w pozycji wiszącej.

Majtki menstruacyjne od WIMIN

WIMIN jest kobiecą marką, która słucha płci żeńskiej i odpowiadając na ich potrzeby tworzy bezpieczne produkty. Należą do nich m.in. majtki menstruacyjne, dostępne w czterech różnych fasonach i wielu rozmiarach – od XXS do XXXL! Wystarczy wejść na stronę internetową sklepu i zamówić jedną parę dla siebie.

Więcej przydatnych porad: https://allwimin.com/pl/wiedza/