Przejdź do treści

Do czego służy korek analny? Jaki model wybrać dla siebie?

Czas czytania: 2 minut

Seks analny to fantazja wielu kochanków. Przed jej spełnieniem wstrzymuje ich myśl o możliwym bólu, dlatego też wielu partnerów nie decyduje się na taką formę współżycia. Jak przygotować się do seksu analnego i jakie akcesoria wybrać, tak aby wyeliminować dyskomfort i w pełni oddać się przyjemności?

Po pierwsze – szczera rozmowa

Dwa podstawowe filary udanego współżycia, nie tylko analnego. Otwarta i szczera rozmowa jest niezbędna do ustalenia granic satysfakcjonujących obu partnerów. Umożliwia podzielenie się swoimi pragnieniami, emocjami związanymi z danym obszarem seksu w tym strachu czy ekscytacji. Należy pamiętać, by nie lekceważyć odczuć drugiej połówki, jak również by nie naginać swoich granic, tylko po to by jej się przypodobać.

Po drugie – rzetelna edukacja

W Internecie, książkach czy czasopismach można znaleźć setki artykułów dotyczących seksu analnego. Począwszy od wskazówek o tym jak zacząć, po triki dla bardziej doświadczonych kochanków.

Wspólna lektura pomoże nie tylko przygotować się na współżycie, ale również wyjaśni niepokojące kwestie, wskaże czego należy unikać oraz jakie odczucia mogą być sygnałem ostrzegawczym, mówiącym o tym, że ten rodzaj współżycia nie jest dla nas. Zaczerpnięcie wiedzy w tym temacie może pomóc w odkryciu, że seks analny jest interesujący nawet dla bardzo sceptycznych kochanków.

Po trzecie – zakup niezbędnych akcesoriów

Większość sklepów z akcesoriami erotycznymi posiada odrębną kategorię poświęconą akcesorium analnym. Warto zainwestować w kilka z nich, by bez zbędnego bólu oraz dyskomfortu wejść w strefę seksu analnego, lub poszerzyć swoje doznania w tym obszarze.

Korek analny

Zwany również zatyczką analną to absolutny must have! Posiada charakterystyczny, stożkowaty kształt zakończony uchwytem umożliwiającym jego wysunięcie z odbytu. Jest dedykowany zarówno mężczyznom i kobietom. Umieszczony w odbycie powoduje jego stopniowe rozluźnienie, dzięki któremu seks analny pozbawiony jest początkowego bólu.

Może być wykonany z różnego rodzaju materiałów, miękkiego silikonu, eleganckiego szkła czy hipoalergicznej stali nierdzewnej. Fantazyjne modele posiadają uchwyty wykończone kryształami Svarowskiego, lisim lub króliczym ogonem.

Rozmiar korków analnych oraz ich zaokrąglony kształt umożliwia wsunięcie do odbytu bez ryzyka powstawania uszkodzeń. Gładki kształt oraz materiał nie są jednak wystarczające – przed użyciem należy koniecznie pokryć zatyczkę lubrykantem lub śliną.

Dla kochanków rozpoczynających swoją przygodę z seksem analnym, szczególnie polecane są silikonowe korki o mniejszych rozmiarach. Delikatne i proste w użyciu świetnie sprawują się w roli pierwszych zabawek analnych. W ofercie można znaleść również korki o fantazyjnym zakończeniu w kształcie tulipana, winogrona lub kilku kulek, o rosnących rozmiarach.

Dla bardziej doświadczonych partnerów szukających nowych wrażeń dedykowane są korki o dodatkowej funkcjonalności – wibracjach. Dołączone do zestawu piloty umożliwiają łatwą regulację dostarczanych wrażeń. Większość z nich jest 100% wodoszczelna, dzięki czemu mogą dostarczyć przyjemność również podczas kąpieli.

Lubrykant

Powierzchnię korków analnych należy przed użyciem koniecznie pokryć lubrykantem. Należy przeanalizować jego skład by sprawdzić czy wybrany lubrykant nie będzie wywoływał reakcji alergicznej. Jeśli ma zostać użyty w parze z silikonowym korkiem, na jego opakowaniu powinna znaleść się informacja, iż jest bezpieczny dla silikonu.

Dildo analne

Z czasem gdy seks analny przestaje być wyzwaniem, partnerzy rozglądają się za akcesoriami które umożliwią im zwiększenie intensywności odczuć. Doskonałym akcesorium będzie wówczas dildo analne. Zróżnicowane materiały, kształt oraz przyssawka zapobiegająca przemieszczaniu się dilda podczas masturbacji analnej to cechy produktu na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.