Przejdź do treści

Dzień i noc: Jak suplementy na bezsenność mogą odmienić Twoje codzienne funkcjonowanie

Czas czytania: 2 minut

Masz problemy ze snem? Codziennie rano budzisz się z apatią lub stresem? Zmęczenie daje w kość? Pora coś z tym zrobić. Spokojny sen to podstawa dobrego zdrowia. Może zależy Ci na prawidłowym funkcjonowaniu, a tęsknota za w pełni przespaną nocą nie daje spokoju? Sięgnij po sprawdzone sposoby, takie jak suplementy diety. Im szybciej zareagujesz, tym lepiej.

Dlaczego nie mogę zasnąć?

Przyczyn bezsenności może być wiele. Najczęściej wynikają z nieregularnego trybu życia. Towarzyszy temu stres, brak odpowiedniej diety, ciągły pęd, siedzący tryb życia czy nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych. Problemy ze snem nie kończą się tylko na trudnościach z zasypianiem. Zła jakość snu i niemożność regeneracji również wpływają na fatalne samopoczucie w ciągu dnia. 

Aby poprawić swoje codzienne funkcjonowanie warto zadbać o odpowiednią higienę snu. Nie zaszkodzi również sięgnąć po specjalne suplementy diety.

Suplementy na bezsenność – koniec z niewysypianiem się

W aptekach, sklepach zielarskich i w Internecie można znaleźć ogromne ilości suplementów diety na sen. Jak zatem dopasować najlepszy preparat do swoich objawów? Poniżej przedstawiamy najczęstsze i najbardziej skuteczne suplementy, które pomogą zadbać o Twój zdrowy sen. 

Suplementy na sen z melatoniną

Melatonina to tak zwany “hormon snu”. Jest produkowana w szyszynce znajdującej się w mózgu. Jej głównym zadaniem jest regulacja rytmu dobowego. Organizm produkuje najwięcej melatoniny między północą a trzecią nad ranem. Niedobór tego hormonu może powodować problemy ze snem. Dlatego ważne jest, aby pomóc sobie w uregulowaniu gospodarki hormonalnej. 

Dzięki suplementom zawierającym wysokie stężenie melotoniny, sen powinien przychodzić naturalnie i być głębszy. Lepsza jakość snu ma bezpośrednie przełożenie na codzienne funkcjonowanie. Poczujesz się mniej nerwowo i zyskasz więcej energii.

Produkty z ashwagandhą

Ashwagandha nazywana jest inaczej żeń-szeniem indyjskim. Roślina ta wykazuje właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Działa stymulująco na mózg i poprawia koncentrację. Ashwagandha świetnie radzi sobie z infekcjami. Pomaga również zwiększyć odporność. 

Ashwagandha powinna być suplementowana z rozwagą. Nie należy przyjmować jej bezpośrednio przed snem, ponieważ ma działanie pobudzające. Dlaczego więc jest polecana jako element suplementów na bezsenność? Otóż jej systematyczne stosowanie zmniejsza poziom kortyzolu we krwi. Oznacza to, że przyjmowanie suplementów z ashwagandhą pomaga zminimalizować stres.

Zioła na dobry sen

Bardzo często składnikami uzupełniającymi suplementy na bezsenność są zioła o działaniu uspokajającym. Najpopularniejszym ziołem występującym w tego typu produktach jest przede wszystkim kozłek lekarski, czyli tak zwana waleriana. Ma on ogromne właściwości odprężające i nasenne. Oprócz waleriany do suplementów dodaje się ekstrakty z chmielu, melisy lekarskiej, rumianku pospolitego oraz męczennicy cielistej. Wszystkie te zioła to w pełni naturalne substancje uspokajające i kojące nerwy. 

Suplementy na bezsenność to świetne uzupełnienie codziennej diety. Pomagają uregulować gospodarkę hormonalną, zmniejszyć poziom stresu oraz odprężyć się. Warto zaznaczyć, że to właśnie stres jest w głównej mierze odpowiedzialny za problemy ze snem. Naucz się suplementować i ciesz się wysokiej jakości snem!