Przejdź do treści

Jak często normalne pary uprawiają seks?

Czas czytania: 2 minut

W pewnym momencie życia wiele par zastanawia się i zadaje sobie pytanie: „Jak często inne pary uprawiają seks?”

I chociaż odpowiedź nie jest do końca jasna, terapeuci seksualni wiele rzeczy na ten temat już powiedzieli. 

Jaka jest średnia ilość stosunków?

Często pojawia się pytanie, jaka jest prawdziwa średnia dla par w zaangażowanych związkach. Odpowiedzi mogą wahać się od raz w tygodniu do raz w miesiącu! 

Kiedy pary przestają uprawiać seks, ich związki stają się podatne na złość, brak przywiązania, niewierność, a ostatecznie na rozwód.

W końcu na życie seksualne wpływa tak wiele różnych czynników: wiek, styl życia, zdrowie i naturalne libido każdego partnera oraz jakość ich ogólnego związku.

Badanie przeprowadzone z udziałem ponad 20000 par odkryło, że tylko 26% par uprawia seks raz w tygodniu, a większość respondentów tylko raz lub dwa w miesiącu, lub nawet mniej!

W  innym badaniu, opublikowanym w The University of Chicago Press, stwierdzono, że pary małżeńskie uprawiają seks około 7 razy w miesiącu, czyli nieco rzadziej niż 2 razy w tygodniu.

W trzecim badaniu stwierdzono, że spośród 16 000 ankietowanych, starsi uczestnicy uprawiali seks około 2 do 3 razy w miesiącu, podczas gdy młodsi mniej więcej raz w tygodniu.

Czy twoje małżeństwo przechodzi kryzys?

średnia częstotliwość sex

Większość terapeutów seksualnych twierdzi, że uprawianie seksu rzadziej niż 10 razy w roku jest wystarczającym powodem, aby określić małżeństwo jako bezpłciowe.

Jednak brak seksu nie oznacza, że małżeństwo ma kłopoty. Chociaż może on być sposobem, w jaki pary wyrażają swoją miłość i pragnienie siebie nawzajem, brak seksu niekoniecznie oznacza, że ​​zbliżasz się do rozwodu.

Seks to klej, który trzyma pary razem. Bez niego stają się one w najlepszym przypadku „dobrymi przyjaciółmi”, a w najgorszym „kłócącymi się współlokatorami”.

Jak poprawić swoje życie seksualne?

sex łóżko para starsza

Jest wiele czynników, które wpływają na to, aby twoja druga połówka zapragnęła seksu. W wielu przypadkach różnica zdań może stanowić problem. Generalnie wasze problemy nie wynikają z braku seksu. To jest ich konsekwencja.

Jeśli macie różny popęd seksualny, najlepiej spotkać się w środku, uprawiając nieco więcej seksu niż chce jeden partner, ale trochę mniej niż drugi.

Kluczem jest, wyczucie momentu, w których jedna strona inicjuje, a druga odmawia. Jak w przypadku innych problemów, częstotliwość uprawiania seksu, wymaga kompromisów.

Gdy myślisz o problemach, które masz co dzień, może być tego za dużo. Praca, pranie, gotowanie, sprzątanie i inne zajęcia są ważniejsze niż szybki numerek z partnerem. Lecz seks może znów stać się zabawą! Kiedy przestaniemy go uprawiać, łatwo utkniemy w kryzysie, ale kiedy już wrócimy na właściwe tory, zauważycie jak bardzo go potrzebowaliście.

Na początku może to oznaczać planowanie seksu i umilanie sobie czasu poprzedzającego seks. Przytulajcie się codziennie, ćwiczcie, aby zwiększyć poziom testosteronu i wyłączcie czynniki rozpraszające, takie jak komputer i telewizor. 

Jeśli nadal masz problemy z angażowaniem się w intymność, wizyta u terapeuty seksualnego może naprawdę Wam pomóc.