Przejdź do treści

Jak naprawić nudny seks w związku: Praktyczne rady

Czas czytania: 3 minut

Seks może być romantyczny, zabawny, a nawet ekscytujący, ale czasami po prostu jest nudny. Według danych z „Journal of Sex Research„, 27 % kobiet i 41 % mężczyzn jest niezadowolonych z seksu w swoim obecnym związku.

Od braku czasu po kwestie medyczne, istnieje wiele ważnych powodów, dla których iskra może zgasnąć w sypialni. Zanurzymy się między prześcieradłami, aby omówić problemy związane z nudnym seksem, jak porozmawiać o seksualnym niezadowoleniu z partnerem oraz sposoby na ponowne ożywienie życia seksualnego.

Czym jest nudny seks?

Gust seksualny i potrzeby są różne, więc to, co zadowala jedną osobę, może nie zadowolić innej. Ale różni ludzie, którzy już nie są seksualnie zadowoleni w swoich związkach, mogą doświadczać podobnych problemów.

Codzienność może oznaczać, że spędzasz mniej czasu w sypialni. Seks może być postrzegany bardziej jako obowiązek niż zabawna aktywność. Być może od lat uprawiasz ten sam rodzaj i pozycje seksu. Wszystkie te czynniki mogą sprawić, że seks staje się mniej ekscytujący.

Jeśli brakuje ci iskry między tobą a partnerem, nie jesteś sama. Dla niektórych osób koniec fazy miesiąca miodowego oznacza koniec ekscytującego seksu. Ale można znaleźć sposoby, aby poradzić sobie z problemem.

Podstawowe problemy z nudnym seksemSeks po poronieniu: Kiedy i Jak Wrócić do Intymności?

Odkrycie powodów nudnego seksu może być przytłaczające, ale istnieje kilka możliwych przyczyn seksualnego niezadowolenia.

Powszechne schorzenia medyczne mogą być przyczyną złego życia seksualnego. Na przykład, zaburzenie nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) może powodować dysfunkcję seksualną na różne sposoby. Ktoś z ADHD może być hiperseksualny i coraz bardziej skupiać się na pornografii zamiast na partnerze. ADHD może również stworzyć przepaść między partnerami, którzy już nie mają takiego samego libido.

Dla kobiet, ból podczas seksu nie jest rzadki, a ból podczas penetracji waginalnej może prowadzić do unikania seksu. Mężczyźni mogą również odczuwać ból podczas seksu. Kiedy ktoś unika seksu, ich partner może czuć się niezadowolony lub niechciany.

Niektóre zaburzenia zdrowia psychicznego, takie jak depresja i lęki, mogą również objawiać się w sypialni. Jedno badanie wykazało, że nasilenie objawów depresji było związane ze spadkiem satysfakcji seksualnej i związkowej.

Inne badanie z udziałem ponad 93 000 uczestników wykazało, że zmniejszenie snu z powodu bezsenności prowadziło do zmniejszenia funkcji seksualnej.

Rozmowa z partnerem

Jeśli czujesz, że twoje życie seksualne stało się nudne, pierwszym i najważniejszym krokiem jest otwarta, szczera rozmowa z partnerem. Komunikacja jest istotną częścią udanego, zabawnego seksu.

Ważne jest podejście do rozmowy z nieoceniającej perspektywy. Jeśli zmiany w twoim życiu seksualnym są wynikiem problemu medycznego, wyrażenie swojego wsparcia może zmienić wiele dla twojego partnera.

Oto kilka możliwych sposobów rozpoczęcia rozmowy:

– „Zauważyłem, że ostatnio coś między nami zmieniło się w sypialni. Czy wszystko w porządku?”
– „Nie mogliśmy poświęcić sobie tyle czasu na intymne chwile, co kiedyś. Czy moglibyśmy o tym porozmawiać?”
– „Bardzo tęsknię za iskrą między nami i chciałbym to odzyskać. Czy moglibyśmy spróbować kilku nowych rzeczy w sypialni?”

Jeśli zmiany w twoim życiu seksualnym sprawiają ci ból, ważne jest, aby dać znać partnerowi. Wyrażenie swoich uczuć otwarcie może dać partnerowi szansę na pozytywne zmiany.

Sposoby na ożywienie życia seksualnegopara seks utknąć utknie penis

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego życia seksualnego, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przywrócić ekscytację do sypialni.

 • Zasięgnij porady lekarza w przypadku problemów zdrowotnych
  Jeśli istnieje medyczna przyczyna zmian w twoim życiu seksualnym, poszukiwanie pomocy może poprawić twoją satysfakcję. Terapia poznawczo-behawioralna poprawiła funkcję seksualną, objawy depresji i lęk u kobiet.
 • Rozmawiaj o seksie
  Coś takiego jak brak komunikacji może być różnicą między dobrym a złym seksem. Wiele czynników przyczynia się do satysfakcji seksualnej, a omawianie swoich upodobań, niechęci i pasji może pomóc partnerowi w lepszym zadowoleniu cię.
 • Znajdź czas na gorący seks
  Jeśli ty i twój partner macie trudności ze znalezieniem czasu na seks, może to sprawić, że poczujesz się niezadowolony. Może również sprawić, że seks będzie odbierany jako obowiązek, coś, co „musisz zrobić”.
 • Odgrywanie ról w sypialni
  Około 22 % osób próbowało zabaw z rolami. Dzięki udawaniu kogoś innego możesz tworzyć i odgrywać ekscytujące scenariusze seksualne w zaufanym środowisku.
 • Wypróbuj zabawki erotyczne
  Zabawki erotyczne mogą być doskonałym uzupełnieniem zdrowego życia seksualnego. Na rynku jest wiele takich akcesoriów, a znalezienie takiego, który stymuluje obu partnerów, może uczynić dobry seks jeszcze lepszym.
 • Odkryj fetysze
  Seks fetyszystyczny nie jest już tak tabu, jak kiedyś. Wielu par bierze udział w konsensualnej eksploracji fetyszy jako ekscytującego dodatku do swojego życia seksualnego.
 • Porozmawiaj z terapeutą
  Terapeuta seksualny może pomóc tobie i twojemu partnerowi odkryć i rozwiązać problemy oraz przywrócić pasję do waszego życia seksualnego. Badania pokazały nawet, że poprawa inteligencji duchowej i emocjonalnej może pomóc poprawić satysfakcję seksualną.

Podsumowanie

Seks może zacząć być nudny z wielu powodów, włączając w to brak czasu, utraconą pasję, a nawet schorzenia medyczne. Dzięki szczerej komunikacji i odpowiednim narzędziom możesz przywrócić pasję do swojego życia seksualnego.