Przejdź do treści

Jak rozpoznać, że On mnie lubi?

Czas czytania: 3 minut

Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy On odwzajemnia Twoje uczucia? Spędzasz czas z pewnym chłopakiem i zastanawiasz się, czy on cię naprawdę lubi? Mamy dla Ciebie przewodnik, który pomoże rozwikłać ten dylemat. Przedstawiamy Ci znaki, które mogą świadczyć o tym, że chłopak się Tobą interesuje – od jego mowy ciała, poprzez sposób, w jaki się z Tobą komunikuje, aż po to, jak się zachowuje, gdy jesteś w pobliżu. Odkryjesz tu także porady, jak dowiedzieć się więcej od jego przyjaciół, zapytać go bezpośrednio, czy dać mu subtelne wskazówki na temat Twoich uczuć.

Obserwuj Jego mowę ciała i zachowanie

Jest wiele sposobów, aby zauważyć czy dana osoba jest Tobą zainteresowana, nawet bez wypowiadania słów.

 • Kontakt wzrokowy
  Jeśli zauważysz, że chłopak szuka Twojego wzroku, kiedy jesteś w pobliżu, spróbuj nawiązać kontakt wzrokowy, uśmiechając się przy tym delikatnie. Jeśli on nie spuszcza wzroku i odwzajemnia uśmiech, może to być znak, że jest Tobą zainteresowany.
 • Uśmiech w Twoim towarzystwie
  Kiedy komuś się podobasz, naturalną reakcją jest uśmiech na jego twarzy, gdy jesteś w pobliżu. Jeśli chłopak zawsze rozjaśnia się na Twój widok, to dobry znak!
 • Naśladowanie Twoich ruchów
  Podświadome naśladowanie zachowań osoby, która nas interesuje, jest znakiem przyciągania. Jeśli dotykasz swojej twarzy lub włosów, a on robi to samo – to może być sygnał, że jest Tobą zafascynowany i cię lubi.
 • Ciało i stopy zwrócone w Twoją stronę
  Nasze ciało i stopy często wskazują w stronę osoby, która nas interesuje. Jeśli zauważysz, że podczas rozmowy ciało chłopaka jest zwrócone w Twoją stronę, jest to kolejny dobry znak.
 • Zachowanie nerwowe
  Czasami chłopacy stają się nieśmiali lub zawstydzeni w towarzystwie osoby, która im się podoba. Jeśli zauważysz, że chłopak się czerwieni, jąka lub robi się cichy w Twojej obecności, może to świadczyć o jego zainteresowaniu.
 • Szukanie pretekstu do dotyku
  Jeżeli chłopak często szuka okazji, by Cię dotknąć, na przykład przez przyjacielskie uderzenie w ramię czy przytulenie, może to być znak, że do Ciebie lgnie.

Poznaj go lepiejon lubi

 • Chęć spędzania czasu razem
  Jeśli chłopak jest zawsze gotowy spędzić z Tobą czas, może to świadczyć o jego zainteresowaniu. Zwróć uwagę, czy jest gotów odwołać inne plany, aby być z Tobą.
 • Obserwacja w mediach społecznościowych
  Jeśli zauważysz, że chłopak często lajkuje Twoje posty lub śledzi Cię na różnych platformach, może to oznaczać, że jest Tobą zafascynowany.
 • Wiadomości bez okazji
  Gdy chłopak wysyła Ci wiadomości bez wyraźnego powodu, jest to znak, że myśli o Tobie. Może też szukać pretekstu do rozpoczęcia rozmowy, na przykład pytając o zadanie domowe.
 • Otwartość
  Jeśli chłopak zaczyna się przed Tobą otwierać, dzieląc się osobistymi sprawami czy przeszłością, może to oznaczać, że czuje się z Tobą blisko i być może żywi głębsze uczucia.
 • Drobne upominki
  Często chłopacy wyrażają swoje uczucia przez czyny, a nie słowa. Jeśli zauważysz, że daje Ci małe prezenty „ot tak” lub stara się pomagać, może to być znak, że chce być bliżej Ciebie.

Dowiedz się na pewno, czy cię lubi

 • Rozmowy z przyjaciółmi
  Jeśli masz wspólnych znajomych, spróbuj dowiedzieć się od nich, co mówi o Tobie, gdy Cię nie ma.
 • Bezpośrednie pytanie
  Czasem najlepszym sposobem jest bezpośrednie zapytanie go o uczucia. Może być to trudne, ale daje pewność.
 • Wyrażenie własnych uczuć
  Innym sposobem może być wyjawienie mu Twoich uczuć. Jeśli mu na Tobie zależy, prawdopodobnie odwzajemni to.

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na dowiedzenie się, czy On bardzo cię lubi i chce z Tobą być, jest bezpośredni dialog. Nie przejmuj się zbytnio drobnymi sygnałami, skup się na jasnych komunikatach.