Przejdź do treści

Jak urozmaicić swoje życie intymne?

Czas czytania: 2 minut

Seks to bardzo ważna część życia, niezależnie od tego czy występuje on w związku krótko-, długoterminowym czy już w małżeństwie. Kiedy z czasem do sypialni zagląda nuda i rutyna bardzo często zaczynamy szukać rozwiązań na urozmaicenie erotycznych chwil, w którym z reguły tkwi właśnie tajemnica udanego pożycia seksualnego. Jakie zatem mamy sprawdzone sposoby na rozpalenie płomieniu pożądania w sypialni? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zacznij od zmiany pozycji

Istnieje setek różnych pozycji seksualnych. Zazwyczaj pary decydują się jednak na kilka podstawowych, które stosują naprzemiennie. Nie ma oczywiście pozycji złej, ważne aby nam i naszemu partnerowi było przyjemnie. Każda z nich daję dużo zabawy i radości, jednak z czasem stosowanie w koło tych samych, może okazać się po prostu nudne i nużące. W takich sytuacjach warto trochę poeksperymentować. Każda zmiana może mieć ogromny wpływ na polepszenie naszego pożycia. Pozycja misjonarska, na pieska, na łyżeczkę.. A może warto sięgnąć po kamasutrę? Wybór należy do Ciebie!

A co powiesz na zmianę miejsca?

Seks nie musi ograniczać się wyłącznie do sypialni. Nie bój się opuścić swojej strefy komfortu i spróbuj poszaleć. Stosunek w innym otoczeniu może dostarczyć zupełnie innych doznań. Nie jest istotne czy przeniesiesz się pod prysznic, na kanapę, stół, biurko czy pralkę. A może coś bardziej odważnego i seks w samochodzie albo na łonie natury? Wszystko zależy od granic, które postawisz Ty i Twój partner. Taka innowacja może nie jest na początku łatwa do wprowadzenia, ale z pewnością wnosi świeżość i masę zabawy w związku.

Korzystaj z zabawek

Stosowanie zabawek erotycznych podczas seksu dodaje dużo pikanterii. Pomimo, że na początku wydawać się to może przesadą, z czasem zobaczysz, że to nie takie straszne. Wedle danych statystycznych, kobiety używające zabawek podczas seksu osiągają większą sytuację od tych, które z tego rezygnują. Odkrywanie swojego ciała przy pomocy wspólnych zabaw nadaje wielkiego podniecenia i z pewnością ożywi każdy związek.

Eksperymentuj z żelami intymnymi

Lubrykanty to jeden z najprostszych sposobów na wzbogacenie życia erotycznego. Już tak niewielka zmiana może nadać wyjątkowości Waszemu stosunkowi. Żele intymne, które są w wielu przypadkach przyjemne w dotyku i o ładnym zapachu urozmaicą nie tylko grę wstępną, ale i sam stosunek. Na rynku dostępnych jest szereg różnych lubrykantów zaczynając od smakowych, przechodząc przez chłodzące czy rozgrzewające, po te o naturalnym składzie. Te ostatnie w swojej ofercie przedstawia firma WIMIN. Intymny lubrykant marki Wimin może pochwalić się medycznym standardem, a dodatkowo zawiera 98,8% składników pochodzenia naturalnego. Dane statystyczne pokazują, że aż do 80% kobiet osiąga orgazm po zastosowaniu lubrykantu.

Pamiętaj o rozmowie!

Zanim wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w sypialni pamiętaj, żeby przedtem porozmawiać o tym ze swoim partnerem. Poznanie swoich potrzeb, fantazji i obaw to podstawa. Postaw granice i powiedz co Cię kręci. Często druga osoba po prostu nie wie co sprawia nam największą przyjemność, a co dyskomfort. Brak komunikacji może doprowadzić do wielu nieporozumień i negatywnie odbić się na naszej relacji. Poruszanie tematu seksu pomaga natomiast podejść do niego świadomie i autentycznie, za czym idzie satysfakcja obydwu stron.