Przejdź do treści

Fantazje seksualne- 6 najpopularniejszych

Czas czytania: 5 minut

Zacznijmy od stwierdzenia, że ​​każdy ma fantazje seksualne. Wiele osób wstydzi się ich, ale bez względu na to, jaka jest fantazja, jest ona całkowicie normalna. Im więcej będziemy rozmawiać o fantazjach seksualnych i nie będzie to temat tabu, tym mniej będziemy się obwiniać za pokrętne, seksualne, gorące myśli.

Istnieje 7 głównych kategorii fantazji

Okazuje się, że twoja fantazja seksualna jest mniej wyjątkowa, niż przypuszczałeś.

Po przeprowadzeniu ankiety na ponad 4000 osób, wykazano, że istnieje kilka głównych tematów fantazji.

Chociaż możliwości są nieskończone, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kilka z nich znajdziesz na swoje liście marzeń. A jeśli nie, powiedzmy, że jesteś bardziej kreatywny niż większość.

Seks z wieloma partnerami

seks grupowy

Czy czasem marzy ci się o wieloosobowej orgii? Nie jesteś sam. Seks grupowy jest najpopularniejszą fantazją seksualną.

W większości fantazji seksualnych o wielu partnerach jesteś w centrum uwagi. Pomysł, że wiele osób chce uprawiać z tobą seks, jest tym, co cię nakręca.

Trójkąty, orgie i tym podobne również powodują przeciążenie sensoryczne. Pomyśl o tym: jest po prostu więcej ciał, zapachów, smaków, dziur i dźwięków niż podczas seksu we dwoje.

Jak to zrealizować?

Jeśli to dla ciebie po prostu fantazja, nie zagłębiaj się w to.

Jeśli chcesz podzielić się tym ze swoim partnerem, ale niekoniecznie spełnić tę fantazję, zacznij od poproszenia o zgodę na włączenie tego rodzaju tematu w łóżku.

Jeśli naprawdę chcesz seksu grupowego to możesz nie być to seksu ze swoją ulubioną celebrytką, ale prawdopodobnie znajdziesz kogoś, kto jest gotowy na trójkąt.

Jeśli jesteś w związku, porozmawiaj o tym, czy chcesz, aby było to jednorazowe, czy może częstsze i czy wolisz nieznajomego czy przyjaciela. Ustal granice dla tych interakcji.

Władza, kontrola lub ostry seks

Sadyzm i masochizm oraz niewola, dyscyplina, dominacja i uległość to druga najpopularniejsza fantazja.

BDSM polega w zasadzie na dobrowolnej wymianie władzy w sytuacji seksualnej lub nieseksualnej. Pomysł bycia uległym seksualnie może być podniecający dla ludzi, którzy zawsze mają kontrolę poza sypialnią. A idea kontrolowania może być gorąca ze względu na temat tabu ostrego seksu i poczucie władzy.

Tata/pasierbica, profesor/uczeń, szef/pracownik należą do tej kategorii. To samo dotyczy seksu przymusowego (udawanego gwałtu).

Sado-maso polega na dawaniu lub otrzymywaniu bólu poprzez bicie, poniżanie i inne czynności. Tak naprawdę ten rodzaj zabawy polega na radykalnym zaufaniu, ponieważ jest to delikatny rodzaj zabawy. A ta podatność ma potencjał pobudzenia.

Jak to zrealizować?

Od klapsów po zabawę elektrycznym poganiaczem, BDSM zawiera szeroki zakres czynności seksualnych.

Zatem pierwszym krokiem do zrealizowania tej fantazji jest upewnienie się, że jest ona bezpieczna, rozsądna i dobrowolna, a następnie ustalenie, czym dokładnie jest ta fantazja, a następnie porozmawianie o tym ze swoim partnerem.

Niezależnie od fantazji, powinien istnieć plan dotyczący tego, co wydarzy się podczas tej zabawy. W ten sposób można wyeliminować ryzyko niechcianych lub nieprzychylnych działań.

Jak zaplanować zabawę:

  • Umów się na bezpieczne słowo.
  • Omów, jakie role będziecie odgrywać.
  • Ustal granice.
  • Zrób to wolno.
  • Mów, co ci się nie podoba

Nowość, przygoda i różnorodność

seks analny ryzyko jak bezpieczeństwo porady jak zacząć

Seks na plaży, w parku lub na szczycie góry. Szybki numerek w łazience samolotu. Powszechne są fantazje seksualne, które skupiają się na nowości (zawieranie nowej aktywności seksualnej, takiej jak seks analny lub oralny ) lub przygodzie (uprawianie seksu w nowym miejscu).

Uczucie stawienia czoła nieznanemu i spróbowania czegoś po raz pierwszy może dać ekscytujący zastrzyk adrenaliny.

Zwłaszcza w długotrwałych związkach wprowadzanie nowości ma kluczowe znaczenie dla walki z nudą w sypialni i utrzymania aktywnego życia seksualnego. Próbowanie czegoś nowego ponownie rozpala pasję, którą mieliście na początku związku.

Jak to zrealizować?

To, co jest nowe dla jednej osoby, może nie być dla innej. Więc fantazje seksualne będą się różnić. Niezależnie od tego, czy chcesz seksu analnego, z pozycją 69, z użyciem jedzenia, pierwszym krokiem jest rozmowa z partnerem.

Unikaj sprawiania, by twój partner poczuł się niezręcznie, formułując zdania na temat tego, co możesz dodać do zabawy w sypialni.

Spróbuj powiedzieć „Uwielbiam, gdy jesteś we mnie, co byś powiedział o pozycji na pieska następnym razem, gdy będziemy uprawiać seks?” lub „Uwielbiam patrzeć na ciebie, gdy jesteś między moimi nogami, czy miałbyś ochotę mnie tam posmakować?”

A co, jeśli chcesz zrobić tę samą „starą rzecz” w ten sam „stary sposób”, ale poza sypialnią? Ponownie zapytaj swojego partnera, czy jest to coś, co chciałby zrobić?

Otwarty związek

Otwarte związki, poliamoria i swingowanie są coraz bardziej popularne i jest to powszechna fantazja dla osób w monogamicznych związkach.

W większości fantazje seksualne dotyczą dobrowolnego braku monogamii. Oznacza to, że jeden partner dał swoje błogosławieństwo drugiemu. Niektórzy fantazjują o własnej niewierności. Inni o tym, że ich partner śpi z innymi. Rogacz to specyficzna fantazja pozwalająca partnerowi na uprawianie seksu z kimś innym, ale tylko wtedy, gdy zobaczysz to osobiście lub usłyszysz o szczegółach po fakcie.

Mniej niż 0,5 procent ludzi twierdzi, że podnieca ich oszustwo, niewierność lub cudzołóstwo.

Jak to zrealizować?

Jeśli chcesz zmienić strukturę swojego związku, zacznij od zbadania, co to dla ciebie znaczy. Niektórzy wyraźnie wiedzą, że chcą jednego partnera, ale chcą również spróbować seksu z innymi. Inni chcą głębokich relacji z więcej niż jedną osobą na raz.

Nie każdy będzie zadowolony ze zmiany struktury relacji, ale jeśli zdecydujecie się realizować ten pomysł, będziecie musieli ćwiczyć otwartą komunikację.

Jeśli masz fantazje seksualne o oszustwie, zidentyfikuj, dlaczego masz tę fantazję. Czy jesteś niezadowolony ze swojego związku? Masz ochotę na zastrzyk adrenaliny? Czy masz jakiś inny wewnętrzny konflikt?”

Jakie są twoje uczucia w tej fantazji? Badanie emocji może dać ci wskazówki dotyczące niezaspokojonych potrzeb.

Następnie zastanów się, dlaczego tak jest. Idź na terapię dla par lub zerwij ze swoim partnerem, jeśli to jest dla Ciebie odpowiednie. Albo urzeczywistnij swoją fantazję. Ale zrozum, że zdrada narusza zasady i granice twojego związku i mogą wystąpić konsekwencje, takie jak poczucie winy lub odejście partnera, jeśli się o tym dowie.

Tabu i zakazany seks

W sypialni i poza nią chcemy tego, czego nie możemy mieć. Tak działa nasz mózg. Każdy związek lub akt seksualny, który może wpędzić nas w kłopoty lub być postrzegany jako dziwny, zakazany lub obrzydliwy w prawdziwym życiu, może być podniecający.

Powszechne tabu obejmują lizanie stóp lub pach.

Podglądactwo i ekshibicjonizm to najczęstsze przykłady zakazanego seksu.

Jak to zrealizować?

Ekshibicjonizm i podglądactwo są nielegalne, ponieważ ludzie, którzy mają kontakt z twoimi genitaliami lub są obserwowani, nie są chętnymi uczestnikami. Chociaż fantazjowanie o tym może być podniecające, nie powinno się ich praktykować w prawdziwym życiu.

Umieszczenie lustra przed łóżkiem, abyś mógł obserwować siebie, pójście do klubu erotycznego albo dobrowolne odgrywanie podglądacza lub ekshibicjonisty ze swoim partnerem może dać ci podobne doznania.

Inne pragnienia seksualne mogą być komunikowane z twoim partnerem i w zależności od ich upodobań lub niechęci, realizowane.

Pożądanie i romans

kolacja

Okazuje się, że długie spacery po plaży, kolacje przy świecach i kontakt wzrokowy podczas uprawiania miłości to nie tylko romantyczna hiperbola. Wszystkie są częścią fantazji o byciu pożądanym, intymnym i romantycznym.

Wiele osób chce być traktowanych jak członkowie rodziny królewskiej. Romantyczne gesty pokazują dużą ilość czasu, wysiłku, a może nawet wydanych pieniędzy i mogą sprawić, że poczujemy się ważni dla tej osoby.

Jak to zrealizować?

Jeśli zaczniesz o tym fantazjować, może to być spowodowane tym, że nie czujesz się doceniany w prawdziwym życiu.

Jeśli jesteś w związku, być może Ty i Twój partner będziecie musieli spędzać ze sobą więcej czasu, uczyć się języków miłości lub uprawiać seks w pozycjach, które pozwalają utrzymać kontakt wzrokowy.

Czy fantazje seksualne różnią się w zależności od płci?

We wszystkich płciach istnieje wiele podobieństw w tym, o czym ludzie fantazjują. Główną różnicą jest częstotliwość, z jaką mamy fantazję.

Na przykład mężczyźni częściej mają fantazje seksualne dotyczące wielu partnerów lub tabu. Kobiety najprawdopodobniej mają fantazje związane z BDSM lub romansami.

Podsumowanie

Fantazje seksualne są normalną częścią życia. Niektóre mogą być podniecające tylko jako fantazja. Inne mogą być tym, co chcesz przetestować w prawdziwym życiu.

Jeśli często masz fantazje seksualne na tematy, które nie są legalne i chcesz je naprawdę wypróbować, rozważ spotkanie z terapeutą seksualnym, aby rozładować pragnienia.

W przeciwnym razie weź głęboki oddech i porozmawiaj ze swoim partnerem. Są szanse, że będzie mieć własne fantazje seksualne, które chce wypróbować również w życiu.