Przejdź do treści

Czy seks analny boli? 15 odpowiedzi przed pierwszym razem.

Czas czytania: 3 minut

Seks analny nie musi boleć i nie powinien, jeśli robisz to właściwie. Potrzeba trochę pracy i cierpliwości, aby przyjemnością nie łączyła się z bólem.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z analem, przeczytaj poniższy tekst, aby Twój pierwszy raz był wspaniały.

Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania

seks para

Pewnie jeszcze nie masz doświadczenia z seksem analnym, więc oczywiście masz pytania.

Dlaczego czasami boli?

W przeciwieństwie do pochwy, która jest mokra, odbyt już nie. Bez wystarczającego nawilżenia tarcie wywołane suchą penetracją jest bolesne i może nawet powodować drobne rozdarcia w delikatnej skórze odbytu.

Jeśli nie jesteś zrelaksowana, może być to kolejną przyczyna bólu. Mięśnie odbytu mogą być mocno ściśnięte, aby utrzymać w środku kał. Bez ich rozluźnienia, włożenie czegokolwiek do środka może powodować dyskomfort.

Czy ból zniknie zaraz po seksie?

Ból powinien ustąpić dość szybko. Jeśli jest silny lub występuje po kilku dniach od stosunku, udaj się do lekarza.

Czy zawsze będzie bolało?

Nie powinno. Ale seks analny jest jak każdy inny rodzaj seksu i może być bolesny, gdy nie zostanie wykonany prawidłowo.

Nie jest niczym niezwykłym odczuwanie dyskomfortu, gdy odbyt przyzwyczaja się do penetracji. Powinno się to poprawiać z każdym stosunkiem, o ile będziecie ostrożni.

Czy kremy znieczulające pomagają?

Mogą, ale nie są zalecane.

Ból to sposób, w jaki twoje ciało informuje cię, że coś jest nie tak. Odrętwienie nerwów może uniemożliwić rozpoznanie problemu. A jeśli coś jest nie tak, jak siła penetracji lub pozycja, możesz wyrządzić pewne szkody.

Czy będę krwawić?

Możesz. Odrobina krwi nie jest wielkim problemem za pierwszym razem i może być spowodowana podrażnieniem. Jeśli zobaczysz więcej niż kilka kropli krwi lub jeśli pojawi się ona po kilku dniach, skontaktuj się z lekarzem.

Krwawienie może być spowodowane tarciem i zbyt szorstką powierzchnią lub innym schorzeniem, takim jak hemoroidy.

Jak przygotować się do seksu analnego?

para

Seks analny wymaga trochę przygotowań, zwłaszcza za pierwszym razem. Oto kilka rzeczy, które należy wiedzieć.

Skorzystaj z łazienki

Pójście do łazienki przed seksem analnym jest dobrym pomysłem, ale jest to też szczególnie ważne, jeśli martwisz się, że pojawi się kupy.

Świadomość, że jesteś tam pusta, może pomóc Ci skupić się na zabawie.

Wybierz lubrykant

Lubrykant silikonowy jest najlepszym sposobem na seks analny, ponieważ jest gęstszy i trwalszy niż inne rodzaje lubrykantów.

Jeśli jednak zamierzasz używać zabawek erotycznych wykonanych z silikonu, musisz użyć lubrykantu na bazie wody, ponieważ lubrykant silikonowy degraduje zabawki silikonowe. Możesz to obejść, używając prezerwatywy na zabawce.

Należy unikać lubrykantów na bazie oleju, ponieważ rozkładają one lateks.

Lubrykant na bazie wody jest zawsze bezpiecznym wyborem, ponieważ jest przyjazny dla prezerwatyw i zabawek.

Zrelaksuj się

Bycie zrelaksowanym przed seksem sprawi, że seks analny będzie o wiele przyjemniejszy dla Ciebie i Twojego partnera.

Spróbuj:

  • gorącej kąpieli
  • masturbacji
  • zmysłowego masażu wykonanego przez partnera

Zacznij od małych rzeczy

Penis lub dildo nie powinny być pierwszą rzeczą, którą wkładasz w tyłek. Zacznij od palca lub małych zabawek i stopniowo zwiększaj wielkość.

Jeśli używasz palców, zacznij od dobrze nawilżonego małego palca. Jeśli wolisz zabawki, zacznij od bardzo małej zatyczki analnej. Z biegiem czasu możesz zacząć trochę większych.

Co robić podczas seksu analnego?

seks ciekawostki fakty

Nadszedł czas i jesteś gotowa, aby spróbować analu.

Użyj dużo lubrykantu

Znów rozmawiamy o nawilżeniu! Nie żeby być zrzędą, ale twój tyłek sam się nie nasmaruje, a seks analny bez lubrykantu jest bolesny i potencjalnie ryzykowny.

Nie ma czegoś takiego jak za dużo lubrykantu, jeśli chodzi o jakikolwiek rodzaj zabawy analnej, więc nie należy być skąpym. Nakładaj go obficie wokół odbytu i do środka. Można także nałożyć go na penis lub zabawkę do penetracji.

Zacznij powoli

Zapomnij o hardcorowych ruchach, które widziałeś w porno. To nie jest czyjś pierwszy raz (nawet jeśli tytuł filmu mówi inaczej). Jazda z pełną prędkością może spowodować poważne urazy.

Dostosuj pozycję

Czasami samo dostosowanie pozycji może mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o seks analny.

Jeśli za mało czujesz lub odczuwasz dyskomfort, spróbuj zmienić pozycję, na przykład wygiąć plecy lub poprosić partnera o lekkie obrócenie się w jedną lub drugą stronę.

Nie martw się, nie zrobisz kupy

Penetracja analna może sprawić, że masz potrzebę, że musisz zrobić kupę, nawet jeśli jej nie zrobisz. To dlatego, że zaangażowanych jest wiele tych samych mięśni co w wypróżnianie. Zrelaksuj się i pamiętaj, że nie zrobisz kupy. Obiecujemy.

Umyj się po

Prysznic lub przynajmniej delikatne mycie okolicy odbytu i narządów płciowych jest ważne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii. Należy także dokładnie umyć ręce i zabawki erotyczne, jeśli ich używałaś.

Lubrykanty mogą także brudzić, więc prawdopodobnie będziesz musiała wyprać pościel, gdy skończysz. Lubrykant na bazie wody nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ale plamy z lubrykantu silikonowego należy przed praniem wstępnie potraktować odplamiaczem.