Przejdź do treści

Pierwszy raz i dziewictwo- 23 rzeczy, które trzeba wiedzieć

Czas czytania: 5 minut

Pierwszy raz owiany jest wieloma mitami, jedne są śmieszne, inne przerażające a kolejne po prostu głupie. Zapraszam do artykułu w, którym omówimy 23 fakty mówiącym co to jest dziewictwo.

1. Dziewictwo jest różnie definiowane

Nie ma jednej definicji dziewictwa. Dla niektórych bycie dziewicą oznacza, że nie doszło do żadnej penetracyjnego, czy to waginalnej, analnej, czy nawet oralnej.

Wielu określa dziewictwo jako brak penetracji pochwy za pomocą penisa. A inne akty seksualne, w tym stymulacja ustna i penetracja odbytu już dla nich nie mają wpływu na dziewictwo.

Jakkolwiek to nazwiesz, to zdecyduj się na ten krok, kiedy jesteś gotowa/y na seks i gdy czujesz się komfortowo z tym wyborem. A kiedy nadejdzie ten czas, staraj się nie myśleć o tym jako o „utracie” lub „oddaniu” czegoś. Ponieważ zyskujesz zupełnie nowe doświadczenie.

2. Jeśli masz błonę dziewiczą, nie będzie ona „pękać” podczas seksu

Prawdopodobnie słyszałaś mit, że jeśli masz błonę dziewiczą, pęknie ona podczas penetracji pochwy.

Ale to wszystko: mit.

Błona dziewicza nie jest kawałkiem płaskiej tkanki, która zakrywa otwór pochwy. Jest to luźny strzęp, który wisi wokół pochwy.

Błona dziewicza może zostać rozerwana podczas seksu penetracyjnego, ćwiczeń lub innej aktywności fizycznej. Ale nie „wyskoczy” z pochwy, ponieważ po prostu nie może.

3. Błona dziewicza nie ma nic wspólnego z dziewictwem

Twoja błona dziewicza, podobnie jak palec czy ucho jest tylko częścią ciała. Nie decyduje o tym, czy jesteś dziewicą, tak samo jak palce u nóg.

Ponadto nie każda kobieta rodzi się z błoną dziewiczą, a jeśli już, może to być bardzo mały kawałek tkanki. Ty i tylko ty decydujesz o stanie swojego dziewictwa.

4. Twoje ciało się nie zmieni

Twoje ciało nie zmienia się po pierwszym, drugim, trzecim czy pięćdziesiątym stosunku.

Jednak doświadczysz pewnych fizjologicznych reakcji związanych z podnieceniem seksualnym.

Może to obejmować:

  • obrzęk sromu
  • szybszy oddech
  • kobiecy wytrysk
  • zaczerwieniona skóra

Reakcje związane z pobudzeniem są tylko tymczasowe. Twoje ciało się nie zmienia – po prostu reaguje na bodziec.

5. Pierwszy raz nie będzie przypominał scen seksu, które widzisz w porno

Każdy inaczej doświadcza seksu. Ale nie powinnaś oczekiwać, że Twój pierwszy raz będzie taki, jak w filmach.

Sceny seksu w filmie nie są kręcone w jednym ujęciu. Aktorzy często muszą zmieniać pozycje, a reżyserzy mogą ponownie nakręcić pewne fragmenty, aby scena wyglądała dobrze w filmie.

Oznacza to, że to, co widzisz na ekranie, zazwyczaj nie jest realistycznym obrazem tego, jak wygląda prawdziwy seks.

6. Twój pierwszy raz może być nieprzyjemny, ale nie powinno boleć

To zupełnie normalne, że czujesz się nieswojo podczas pierwszego razu. Podczas penetracji może wystąpić tarcie, co może powodować dyskomfort. Ale twój pierwszy raz nie powinien boleć.

Jeśli jednak podczas seks występuje ból, może on być spowodowane brakiem nawilżenia lub stanem chorobowym, takim jak endometrioza.

Powinnaś udać się do lekarza, jeśli odczuwasz ból podczas każdego stosunku. Może on ocenić twoje objawy i pomóc w leczeniu wszelkich podstawowych chorób.

7. Będziesz potrzebować nawilżenia

Podczas seksu Twoje ciało wytwarza nawilżenie, abyś mogła stać się „mokrą” w naturalny sposób. Ale czasami może nie powstać wystarczające nawilżenie pochwy, które ma zmniejszyć tarcie podczas penetracji.

Stosowanie lubrykantu może sprawić, że stosunek pochwowy będzie wygodniejszy, minimalizując podrażnienia. Jeśli angażujesz się w penetrację analną, olejek jest absolutną koniecznością. Odbyt nie wytwarza samoistnego smarowania, a penetracja bez nawilżenia może powodować ból.

8. Twoje prześcieradła nie będą zakrwawione

Podczas pierwszego stosunku może wystąpić lekkie krwawienie, ale nie spodziewaj się sceny z „Lśnienia”.

Może wystąpić niewielkie krwawienie, jeśli błona dziewicza uszkodzi się podczas penetracji.

A jeśli tkanki odbytu pękną podczas penetracji, może wystąpić łagodne krwawienie z niego. Zazwyczaj ilości krwi będzie za mała, aby zostawić widoczny ślad na prześcieradle.

9. Choroby weneryczne mogą być przenoszone przy każdym rodzaju seksu

Penetracja pochwy nie jest jedynym sposobem rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych drogą płciową.

Te choroby mogą również rozprzestrzeniać się poprzez penetrację odbytu i stymulację ustną, niezależnie czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Dlatego ważne jest, aby za każdym razem używać prezerwatyw i innych form ochrony.

10. Ciąża jest możliwa już za pierwszym razem

Możesz zajść w ciąże zawsze, gdy dochodzi do penetracji pochwy penisem, nawet jeśli jest to Twój pierwszy raz.

Może się to zdarzyć, jeśli mężczyzna wytryskuje wewnątrz lub na zewnątrz pochwy, albo w pobliżu jej otworu. Używanie prezerwatywy to najlepszy sposób na zapobieganie ciąży.

11. Możesz nie mieć orgazmu za pierwszym razem

Orgazm nie zawsze jest gwarantowany i istnieje szansa, że nie osiągniesz go podczas pierwszego razu.

Przyczyn jest wiele, w tym poziom komfortu i schorzenia. Badania sugerują, że 11 – 41 % kobiet ma trudności z osiągnięciem orgazmu.

12. Mężczyźni mogą dojść szybciej niż by chcieli

Nierzadko zdarza się, że chłopak osiąga orgazm szybciej, niż się spodziewał lub chciał. Badania pokazują, że przedwczesny wytrysk może dotyczyć nawet 1/3 mężczyzn.

Jeśli osiągasz szybki orgazm za każdym razem, gdy uprawiasz seks, rozważ rozmowę z lekarzem. Może on przepisać leki lub zalecić inne terapie.

I odwrotnie, możliwe jest również, że nie doświadczysz orgazmu podczas pierwszego stosunku, nawet jeśli masz wytrysk.

13. Twój penis może nie współpracować

Może się okazać, że nie jesteś w stanie uzyskać lub utrzymać erekcje wystarczająco mocną do penetracji. Chociaż czujesz się zawstydzony lub zdenerwowany, wiedz, że sporadyczne zaburzenia erekcji nie są rzadkością.

Mogą mieć wiele przyczyn, jak stres i niepokój. A podczas pierwszego razu, możesz odczuwać silny niepokój. Jeśli one nie ustąpią, pomocne może być porozmawianie z lekarzem o tych objawach.

14. Większy komfort = większe prawdopodobieństwu orgazmu

Bardziej prawdopodobne jest osiągnięcie orgazmu, gdy czujesz się komfortowo ze swoim ciałem, partnerem i doświadczeniem. Kiedy czujesz się dobrze, stajesz się bardziej podatna na stymulację seksualną.

Co przekłada się na przyjemne doznania w całym ciele. Podczas seksu te uczucia mogą przekształcić się w orgazm.

15. Orgazmy nie zawsze jest istotny

Nie zrozum tego źle, orgazmy są świetne! Powodują fale przyjemności w całym ciele, które sprawiają, że czujesz się naprawdę dobrze. Ale orgazm nie zawsze jest celem seksu.

Najważniejsze jest, że Ty i Twój partner czujecie się komfortowo i na równi z doświadczeniem, które macie.

16. Jeśli czegoś chcesz, powiedz to

Nie ignoruj własnych pragnień. Jeśli masz pewne potrzeby, koniecznie powiedz o tym swojemu partnerowi i odwrotnie.

Ważne, aby być otwartym i szczerym w kwestii tego, co chciałabyś zrobić podczas pierwszego razu, aby doświadczenie było jak najlepsze.

17. Nie musisz robić niczego, z czym nie czujesz się komfortowo

NIE znaczy nie, kropka!

Jeśli jest coś, z czym nie czujesz się komfortowo, nie musisz tego robić. Twój partner nie ma prawa zmuszać Cię do uprawiania seksu. Dotyczy to nie tylko pierwszego razu, ale każdego stosunku płciowego.

Jeśli twoja partnerka mówi nie, nie jest to zaproszenie do ciągłego pytania ją o termin. Proszenie kogoś o zrobienie czegoś w nadziei, że ulegnie, jest formą przymusu.

18. W każdej chwili możesz zmienić zdanie

Nie musisz kontynuować seksu, jeśli nie czujesz się już swobodnie lub nie jesteś zainteresowana.

W każdej chwili możesz zmienić zdanie. Twój partner nie ma prawa zmuszać Cię do dalszego uprawiania seksu, jeśli tego nie chcesz.

19. Jedyny „właściwy moment” to taki, który wydaje się odpowiedni dla ciebie

Możesz odczuwać presję z otoczenia, zanim będziesz Sama gotowa na seks. Pamiętaj, że jesteś jedyną osobą, która może zdecydować, kiedy chcesz uprawiać seks po raz pierwszy.

Jeśli czas wydaje się zły, to w porządku. Poczekaj, aż poczujesz się dobrze.

20. Seks nie jest synonimem intymności czy miłości

Seks, podobnie jak bieganie, to aktywność fizyczna i nic więcej. To nie to samo, co intymność, miłość, romans czy więź emocjonalna.

To, jak postrzegasz seks, jest jednak nieco bardziej złożone. Niektórzy ludzie mogą uprawiać seks tylko z partnerami, których kochają, podczas gdy inni mogą to robić bez żadnych zobowiązań.

Innymi słowy, powinnaś upewnić się, że czujesz się komfortowo z faktem, że uprawiasz seks, i że druga osoba nie może podzielać żadnej moralnej ani emocjonalnej wartości, którą możesz przypisać temu doświadczeniu.

21. Twoja dusza nie jest zagrożona ani nie będzie potępiona

Katolicy mogą mieć silne przekonania religijne dotyczące seksu.

Nie skazisz swojej duszy uprawianiem seksu. To normalna, zdrowa czynność, która nie definiuje ani nie określa twoich podstaw moralnych lub duchowych.

22. Twój pierwszy raz nie decyduje o kolejnych stosunkach

Wspaniałą rzeczą w seksie jest to, że za każdym razem jest to inne doświadczenie.

Twój pierwszy raz może nie spełniać Twoich oczekiwań, ale nie oznacza to, że drugi, trzeci czy czwarty raz też.

Rodzaj seksu, który możesz uprawiać lub nie, zależy od partnera, poziomu doświadczenia, chęci spróbowania nowych rzeczy i wielu innych czynników.

23. Jeśli twoje pierwsze doświadczenie nie jest tym, czego chciałaś, zawsze możesz spróbować ponownie

Twój pierwszy raz nie musi być jednorazową czynnością, chyba że tak zdecydujesz. Jeśli to doświadczenie nie jest tym, czego chciałaś lub oczekiwałaś, zawsze możesz spróbować ponownie i znowu, i znowu, i jeszcze raz.

W końcu, jak to się mówi: praktyka czyni mistrza.