Przejdź do treści

Seks w długoletnich związkach – jak go urozmaicić?

Czas czytania: 2 minut

Długie lata monogamicznego związku w wielu przypadkach dają o sobie znać w postaci nudy, rutyny i w mechanicznym uprawianiu miłości. Pytanie, czy da się tę nudę przezwyciężyć i znów poczuć niczym nieskrępowaną namiętność? Doświadczeni mówią, że da się. Korzystając z ich wiedzy, podpowiadamy, jak urozmaicić seks w długoletnich związkach. Wykorzystaj nasze wskazówki i ciesz się nowym początkiem Waszego pożycia!

Przyczyny nudy w długich relacjach

Seksuolodzy podają kilka głównych przyczyn spadku satysfakcji z seksu w długich związkach. Dotyczą one wzajemnego stosunku partnerów oraz pewnej automatyzacji zachowań.

Jedną z przyczyn jest rutyna, która wkrada się między kochanków, a druga to swego rodzaju egoizm i zapominanie o indywidualnych potrzebach ukochanej osoby. Są ze sobą wzajemnie powiązane, bo uodparnianie się na emocje drugiej strony wynika często z codziennego pośpiechu i życiowej rutyny.

Teraz pytanie do Ciebie? Czy zauważyłeś lub zauważyłaś te symptomy w swojej relacji?

Rutyna, jak wspomnieliśmy, jest wynikową codzienności i bardzo często pośpiechu, w jakim żyjemy. Pośpiech sprawia, że człowiek staje się notorycznie zmęczony, osowiały, często oddaje się niewymagającym rozrywkom, takim jak telewizja czy internet.

Seks zakłada aktywne uczestnictwo obojga partnerów, które gwarantuje satysfakcję. Codzienne obowiązki, stres i nierzadko ciężka praca dają popalić. Wówczas wymagająca czynność, jaką jest współżycie, jest poza zasięgiem.

Z kolei druga przyczyna, czyli brak empatii i odczytywania potrzeb partnera sprawia, że seks jest satysfakcjonujący wyłącznie dla jednej strony. Tej, która zdominuje miłosną grę i poprowadzi ją według własnych potrzeb i oczekiwań.

Skupianie się na sobie w łóżku nigdy nie jest pozytywnym zabiegiem.

Jak urozmaicić seks w długoletnim związku?

Seks w długoletnich związkach - jak go urozmaicić?

A jakie są sposoby na urozmaicenie seksu w długim związku?

  • Jednym z nich jest podstawa podstaw, czyli… rozmowa! Wymiana zdań o potrzebach, oczekiwaniach i uczuciach jest zawsze cenna. Ważne, by nie odbywała się “na szybko”. Dajcie sobie na nią czas.
  • Innym sposobem jest zdradzenie sobie swoich fantazji, które chcielibyście zrealizować. To fantastyczny pomysł na “rozruszanie” się w sypialni i dodanie pikanterii zbliżeniom.
  • Oczywiście nie zapominajmy o tym, że istnieją zabawki erotyczne! Dobrze dobrane do Waszych temperamentów zdziałają cuda. Zamówicie je na przykład w Centrum Erotyki, czyli sklepie, w którym nie ma tematów tabu.

Nie musicie od razu bawić się w BDSM, niech nie przeraża Cię taka wizja. Akcesoria erotyczne to cała masa różnorodnych gadżetów. Możecie zacząć od seksownej bielizny, która pobudzi Waszą wyobraźnię.

Sprawdźcie też aromatyczne olejki do masażu. Erotyczny masaż wykonany przez partnera jest niezapomnianym przeżyciem i na pewno rozbudzi Cię na nowo.

Klasycznym gadżetem są wibratory. Występują w różnych wielkościach, cenach i mają rozmaite możliwości. Wybierzcie model dla par i razem odkrywajcie jego możliwości.

Wprowadzenie gadżetów erotycznych do łóżka to świetny pomysł na rozgrzanie atmosfery między długoletnimi partnerami. Zabawki przypomną Wam ekscytujące początki związku, gdy oboje mieliście więcej energii i byliście stale pobudzeni.

Korzystanie z seksownych akcesoriów zbliży Was do siebie na nowo, dzięki czemu będziecie znów czuć się jak na pierwszej łóżkowej randce!