Przejdź do treści

Zabawki erotyczne – jak wprowadzić je do sypialni?

Czas czytania: 2 minut

Gadżety erotyczne powoli wychodzą z ukrycia. Coraz więcej się o nich mówi, coraz odważniej używa. Sięgają po nie już nie tylko single, ale i pary, które chcą wprowadzić do sypialni urozmaicenie. Pary, które jednak dopiero zamierzają sięgać po zabawki erotyczne, zastanawiają się jednak, jak je wprowadzić do łóżka. Obawy wynikają z tego, że przez wiele lat były one tematem tabu.

Bez zaskoczenia

Zabawki erotyczne to niewątpliwie uatrakcyjnienie życia seksualnego. Pozwalają na osiągnięcie nowych doznań i wyzwolenie emocji. Mimo pozytywnych efektów zaskoczenie partnera zabawką erotyczną w środku akcji nie jest najlepszym pomysłem. O jej wprowadzeniu do łóżka warto więc wcześniej porozmawiać. Ustalić należy nie tylko, czy zabawka się pojawi, ale też, jaka i w jakim momencie. Gadżet warto wybrać wspólnie i razem też zapoznać się z jego funkcjami.  Z ofertą warto dobrze się zapoznać. Wynika to z tego, że dziś gadżety do łóżka to szeroka gama produktów. Wśród propozycji Satisfyer pojawiają się, chociażby wibratory, dilda, akcesoria do BDSM, stymulatory łechtaczki i wiele innych.

zabawki erotyczne

Jak rozmawiać z partnerem o łóżkowych zabawkach?

Rozmowa o wprowadzaniu zabawek do łóżka dla wielu osób jest trudna. Obawy dotyczą tego, że partner chęć ich wykorzystania może odczytać jako zagrożenie dla relacji i intymności, a także odbierze jako wyraz nudy w życiu seksualnym czy braku umiejętności zaspokojenia. Niechęć urażenia partnera sprawia więc, że często rezygnujemy z rozmowy i spełniania swoich seksualnych fantazji. Psychologowie podpowiadają jednak, że umiejętna i spokojna rozmowa pomoże rozwiać takie obawy. Do takiej rozmowy dobrze jest się wcześniej przygotować np. móc zaproponować jaki gadżet Satisfyer będzie tym dobrym na początku lub też jak chce się daną zabawkę wykorzystać. Jeśli rozmowa w cztery oczy wywołuje rumieniec wstydu, warto zdecydować się na inne sposoby komunikacji. Jakie?

wibrator

Partnerowi można podesłać ten artykuł lub przeczytać mu go na głos, rozpoczynając tym samym dyskusje o gadżetach seksualnych. Innym pomysłem jest napisanie listu, wiadomości na jednym z komunikatorów, w której przedstawi się swoje potrzeby i pomysły na urozmaicenie życia seksualnego. W czasie rozmów o gadżetach warto jednak nie tylko mówić o swoich potrzebach, ale także zadawać pytania o potrzeby, emocje partnera. Ważne jest bowiem, aby w łóżku znalazła się zabawka, która odpowiada obojgu. O odczucia dobrze jest też pytać po pierwszym użyciu. Na uwadze trzeba mieć to, że początki z gadżetami dla dorosłych mogą być trudnym doświadczeniem, zawstydzającym czy onieśmielającym.