Przejdź do treści

Kobiecy wytrysk, wszystko co warto wiedzieć

Czas czytania: 3 minut

Pomimo tego, co mogłaś usłyszeć, nie potrzebujesz penisa do wytrysku! Potrzebujesz tylko cewki moczowej . To rurka, która umożliwia wydalanie moczu z organizmu. Kobiecy wytrysk występuje, gdy płyn (niekoniecznie mocz) jest wydalany z otworu cewki moczowej podczas podniecenia seksualnego lub orgazmu.

Różni się to od płynu szyjkowego, który nawilża pochwę, gdy jesteś podniecona lub w inny sposób „mokra”.

Czy kobiecy wytrysk jest powszechny?

Zaskakujące, ale tak! Chociaż dokładne liczby są trudne do ustalenia, badania i ankiety pomogły naukowcom zrozumieć, jak różnorodny może być kobiecy wytrysk.

W jednym badaniu w którym brało udział 233 uczestniczek, wykazano, że około 54 % badanych przynajmniej raz doświadczyło wytrysku. Około 14 %, że doświadczały wytrysku przy wszystkich lub większości orgazmów.

Najnowsze badanie kobiet w wieku od 18 do 39 lat wykazało, że aż 69,23% uczestniczek doświadczyło wytrysku podczas orgazmu.

Czym dokładnie jest kobiecy wytrysk?

woda

Kobiecy wytrysk to gęstszy, białawy płyn przypominający bardzo rozcieńczone mleko.

Kobiecy wytrysk zawiera niektóre z tych samych składników, co nasienie. Obejmuje to swoisty antygen prostaty (PSA) i kwaśną fosfatazę prostaty.

Zawiera również niewielkie ilości kreatyniny i mocznika, podstawowych składników moczu.

Skąd pochodzi płyn w kobiecym wytrysku?

Wytrysk pochodzi z gruczołów Skene lub „kobiecej prostaty”. Znajdują się na przedniej ścianie pochwy, otaczając cewkę moczową. Każdy z nich zawiera otwory, które mogą uwolnić wytrysk.

Chociaż gruczoły zostały szczegółowo opisane przez Aleksandra Skene pod koniec XIX wieku, ich podobieństwo do prostaty jest stosunkowo nowym odkryciem, a badania są w toku.

Jedno z badań z 2017 r . sugeruje, że gruczoły są w stanie zwiększyć liczbę otworów wzdłuż cewki moczowej, aby pomieścić większe ilości wydzieliny płynowej.

Ejakulat zawiera ślady mocznika i kreatyniny, które są składnikami moczu. Ale to nie oznacza, że ​​ejakulacja jest taka sama jak mocz, oznacza to po prostu, że mają pewne podobieństwa.

Ilość uwolnionego ejakulatu może wahać się od około 0,3 mililitrów (ml) do ponad 150 ml. To więcej niż pół szklanki!

Jak kobieta czuje się podczas wytrysku?

brak orgazmu

Dla niektórych kobiet uczucie to nic innego niż orgazm, który pojawia się bez wytrysku. Inne opisują narastające ciepło i drżenie między udami.

Chociaż mówi się, że prawdziwy wytrysk występuje podczas orgazmu, niektórzy badacze uważają, że może się to zdarzyć poza orgazmem poprzez stymulację punktu G.

Twój poziom pobudzenia i pozycja lub technika mogą również odgrywać rolę w intensywności.

Literatura naukowa podaje, że stymulacja punktu G, orgazm i kobiecy wytrysk są ze sobą powiązane, podczas gdy inne twierdzą, że nie ma związku. Nie pomaga to, że punkt G jest prawie tak wielką tajemnicą jak kobiecy wytrysk. To dlatego, że punkt G nie jest oddzielnym „miejscem” w twojej pochwie. To część twojej łechtaczki.

Oznacza to, że jeśli stymulujesz punkt G, w rzeczywistości stymulujesz część łechtaczki. Region ten może różnić się lokalizacją, więc jego zlokalizowanie może być trudne.

Jeśli jesteś w stanie znaleźć i stymulować swój punkt G, możesz mieć wytrysk lub po prostu cieszyć się nowym i potencjalnie oszałamiającym orgazmem.

Jak wywołać kobiecy wytrysk?

seks ciekawostki fakty

Ćwicz, ćwicz i jeszcze więcej ćwicz! Samostymulacja to jeden z najlepszych sposobów na odkrycie tego, co sprawia Ci przyjemność, choć nie zaszkodzi ćwiczyć z partnerem.

Jeśli chodzi o znalezienie i stymulację punktu G, partner może mieć więcej szczęścia w dotarciu do niego.

Tak czy inaczej, rozważ zainwestowanie w wibrator, który jest zakrzywiony, aby zapewnić łatwiejszy dostęp do przedniej ściany pochwy.

Korzystanie z zabawki z różdżką może również pozwolić Tobie lub Twojemu partnerowi na eksplorację dalej niż za pomocą samych palców.

Jednak nie chodzi tylko o punkt G. Odpowiednia stymulacja łechtaczki, a nawet pochwy, może również spowodować wytrysk.

Kluczem do sukcesu jest relaks, cieszenie się doświadczeniem i wypróbowywanie różnych technik, aż znajdziesz to, co działa na Ciebie.