Przejdź do treści

Czy można wykonać lifting biustu wraz z powiększeniem piersi?

Czas czytania: 2 minut

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich piersi, a niestety upływ czasu i zmiany zachodzące w ciele często nie wpływają korzystnie na kondycję biustu. Ciąża, gwałtowny spadek masy ciała lub utrata kolagenu to czynniki, które często pozbawiają piersi jędrności. Lifting biustu czy też jego powiększenie to jedne z popularnych zabiegów, które mogą poprawić kondycję piersi, ale czy istnieje opcja wykonania ich jednocześnie? Wyjaśniamy.

Czy lifting biustu można połączyć z powiększeniem piersi?

Kiedy biust staje się obwisły i nieatrakcyjny może odbierać kobietom pewność siebie oraz być źródłem wielu kompleksów. Dlatego często sięgają one po różne zabiegi medycyny estetycznej, aby przywrócić piersiom elastyczność. Powiększenie piersi wraz z liftingiem w przypadku opadającego biustu może przynieść lepsze efekty niż samo wszczepienie implantów. Taki zabieg jest przede wszystkim dedykowany kobietom z niewielkimi piersiami, które utraciły swoją jędrność. Oprócz standardowego umieszczenia implantów w gruczołach piersiowych dodatkowo modeluje się je, aby nadać im pożądany kształt. Po zabiegu biust wydaje się nie tylko pełniejszy, ale także jest odpowiednio uniesiony.

Na czym polega lifting biustu?

Lifting biustu, czyli jego podniesienie, to zabieg, który może odwrócić efekt działania grawitacji oraz przebytych ciąż, ponownie przywracając piersiom ich prawidłowe napięcie i piękny wygląd. Polega on na usunięciu nadmiaru skóry oraz uformowaniu biustu na nowo. Nacięcia wykonuje się wokół otoczek sutkowych i pionowo pod nimi. Podczas zabiegu brodawka zostaje zmniejszona i umieszczona wyżej, aby uzyskany efekt był jak najbardziej naturalny.

Istnieje również możliwość skorzystania z niechirurgicznej metody podnoszenia piersi, jaką jest lifting biustu nićmi. Jednak ten rodzaj zabiegu sprawdzi się tylko u osób z niewielką utratą elastyczności tkanek. Po liftingu piersi często tracą one na objętości, dlatego wiele kobiet decyduje się połączyć ten zabieg z powiększeniem biustu implantami.

Jak wykonuje się powiększenie piersi?

Zabieg powiększenia piersi jest często wybierany przez kobiety, którym zależy na nadaniu im oczekiwanej wielkości i pożądanego kształtu. Operację powiększenia biustu przeprowadza się po szczegółowej konsultacji z lekarzem, ponieważ bardzo istotną kwestią jest odpowiedni dobór implantów do sylwetki pacjentki. Kobiecie podaje się znieczulenie ogólne, a następnie wykonuje nacięcia wokół brodawek lub w fałdach pod piersiami. Chirurg umieszcza implanty wypełnione solą fizjologiczną albo płynnym silikonem pod gruczołami lub mięśniami piersiowymi. Po zabiegu przez kilka tygodni kobieta musi nosić specjalny stanik podtrzymujący biust, który wspomaga jego prawidłowe formowanie.

Lifting biustu i jego powiększenie mogą zostać wykonane podczas jednego zabiegu. Na wszczepienie implantów piersi wraz z ich podniesieniem często decydują się kobiety, których biust w wyniku różnych zmian w ciele utracił sprężystość i jędrność. Połączenie tych dwóch zabiegów może dać znacznie lepsze rezultaty niż zdecydowanie się tylko na jeden z nich.