Przejdź do treści

Jak stać się lepszym kochankiem – w i poza sypialnią

Czas czytania: 4 minut

Bycie lepszym kochankiem nie zależy tylko od umiejętności w łóżku. Kluczowe jest umiejętne komunikowanie się i słuchanie partnera. Ważne jest również, aby mieć pewność siebie i być swobodnym w sferze seksualnej.

Jeśli twa obecna partnerka zasugerowała poprawę umiejętności (ouch!), jeśli zawsze podejrzewałeś, że jesteś słaby w łóżku lub po prostu chcesz być lepszy, niezależnie od powodu, dla którego tu jesteś – mamy dobrą wiadomość: nie ma takiej możliwości, żeby być słabym w łóżku. Serio! To jednak nie oznacza, że nie możesz poprawić swoich umiejętności komunikacyjnych lub dodać trochę ożywienia do swojego życia seksualnego. Ten przewodnik pomoże w obu tych obszarach.

Szybkie porady

Czy twoja partnerka ma przyjść za 30 minut i potrzebujesz szybkiej porady? A może planujesz dzisiaj wieczorem flirtować i szaleć w barze? Oto kilka wskazówek dla ciebie.

Słuchaj sygnałów werbalnych i niewerbalnych

Istnieje jedno ważne zastrzeżenie dotyczące twierdzenia „Nie można być słabym w łóżku”. Jeśli ignorujesz próby komunikacji ze strony partnerki i narzucasz swoją wolę, to nie jesteś dobrym kochankiem, wtedy nie współuczestniczysz w akcie miłosnym z partnerką – krzywdzisz ją.

Co zrobić: Zwracaj uwagę na to, co partnerka mówi słowami, ustami, rękami i ciałem.

Czy przesuwa biodra? Te sygnały niewerbalne mogą dać ci wskazówki na temat tego, co jej się podoba, a czego nie.

Komunikuj się

Twoja partnerka nie jest telepatką i nie może wiedzieć, co cię podnieca i czego nie lubisz – musisz jej powiedzieć.

Komunikacja może być prosta, wystarczy mówić:

„To jest super! Jak ci się podoba?”
„Tak! Tak właśnie!”
„Trochę mocniej, proszę!”
„Czy twój język jest już zmęczony?”
„Czy możesz to zrobić tak, jak wcześniej?”

Odpuszczaj ego

Jeśli twoje ego mówi ci: „Jeśli potrzebuje żelu nawilżającego, to znaczy, że nie potrafię jej podniecić” lub „Jeśli chce używać wibratora, to dlatego, że jestem niewystarczający”, powiedz swojemu ego, żeby się uspokoiło.

Zabawki seksualne służą temu, aby zwiększyć przyjemność podczas aktu seksualnego. Jeśli twa partnerka wyraża zainteresowanie ich użyciem w sypialni, twoje pierwsze myśli nie powinny brzmieć „Nie jestem wystarczająco dobry”. Powinno to brzmieć „Wow! Ona chce doświadczyć jeszcze większej przyjemności ze mną”.

3 główne elementy bycia lepszym kochankiem

Pewność siebie

Pewność siebie to cecha, nad którą należy ciągle pracować – jednak warto to robić, zwłaszcza jeśli chcesz być lepszym kochankiem. Jest ona kluczowa dla wyrażania swoich pragnień w łóżku, otwartego przyjmowania informacji zwrotnych od partnera i nie tylko.

Aby zbudować pewność siebie, sugeruję:

– Powtarzanie sobie, że jesteś wspaniały.
– Przestawienie słuchania osób, które podważają twoją wartość.
– Regularne zapisywanie rzeczy, które lubisz w sobie.
– Odrzucenie partnera, który cię poniża.
– W razie potrzeby skorzystanie z terapii.

Komunikacja

Komunikacja powinna odbywać się przed, w trakcie i po seksie.

Przed seksem porozmawiajcie o:

– Waszych osobistych definicjach seksu.
– Stanie zdrowia seksualnego.
– Preferowanych metodach antykoncepcji lub ochrony, jeśli jest to stosowne.
– Waszych oczekiwaniach i pragnieniach związanych z seksem.

W trakcie seksu rozmawiajcie o:

– Waszych odczuciach fizycznych.
– O emocjach i duchowym doświadczeniu.
– Waszych potrzebach, aby czuć się bezpiecznie.
– Czasie zakończenia aktywności seksualnej, jeśli jest to ważne.

Po seksie porozmawiajcie o:

– Waszych emocjach i fizycznym samopoczuciu.
– Czynnościach, które chcielibyście powtórzyć.
– Aktualnych potrzebach (np. woda, jedzenie, przykrycie itp.).

Entuzjazm

Entuzjazm to silne uczucie ekscytacji. Innymi słowy, jest to przeciwieństwo apatii. Kto chciałby uprawiać seks z kimś, kto jest obojętny? Oczywiście, z wyjątkiem specyficznych fetyszy, niewielu miłośników przyjemności tego by pragnęło.

Oto kilka sposobów wyrażania entuzjazmu podczas seksu:

– Powiedz swojemu partnerowi, że podobają ci się jej wygląd, zapach, smak lub dotyk.
– Pochwal ją.
– Potwierdzaj werbalnie i niewerbalnie to, co sprawia wam przyjemność.

Jeśli dopiero zaczynasz spotykać się z kimś, warto mieć na uwadze kilka wskazówek:

Nie udawaj orgazmu

Udawanie orgazmu jest przeciwnością do komunikacji dotyczącej tego, czego pragniesz w łóżku. Jeśli dotychczas udawałeś/aś orgazmy, możesz mieć otwartą i szczere rozmowę na ten temat. Możesz na przykład powiedzieć: „Naprawdę podobało mi się poznawanie Ciebie emocjonalnie i fizycznie. Jednak przed kontynuacją seksu chcę być szczery/szczera w kwestii tego, że udawałem/łam orgazmy. Nie chodzi o to, że seks był niesatysfakcjonujący – naprawdę czułam/am przyjemność! – ale byłem/am zbyt nieśmiały/a, żeby poprosić o to, co potrzebuję, aby osiągnąć orgazm. Czy myślisz, że następnym razem mogę dotykać łechtaczkę podczas seksu?”

Masturbacja

Teraz, gdy uprawiasz seks, możesz być kuszony/a, aby zapomnieć o swoim indywidualnym życiu seksualnym. Nie rób tego! Masturbacja pozwala lepiej poznać swoje preferencje seksualne i łatwiej je komunikować partnerowi. Innymi słowy, seks solo może wpływać na lepszy seks we dwoje.

Jeśli spotykasz się już od kilku miesięcy, warto rozważyć:

Rozmawianie o seksie

Zacznij rozmawiać o seksie, gdy jesteście w pełnym ubraniu. Rozmowa o seksie poza sypialnią automatycznie sprawia, że jest to mniej stresująca rozmowa. Dlatego łatwiej dla ludzi jest mówić o swoich fantazjach, pragnieniach, upodobaniach i nie tylko. Możesz to zrobić, pytając partnera, czy uważa, że scena seksu na ekranie jest podniecająca, zapraszając go do pomocy w wyborze bielizny, oglądając razem seksowny teledysk, mówiąc partnerowi, kiedy czujesz się przypadkowo podniecony/a, lub dzieląc się swoimi erotycznymi snami.

Stwórzcie listę „tak/nie/może” razem

Bez względu na to, czy uważacie się za osoby eksperymentujące seksualnie, czy nie, warto spędzić wieczór wypełniając wspólnie listę „tak/nie/może”. Pomoże wam to obu porozmawiać otwarcie o waszych pragnieniach – co jest czymś, na co dobrzy kochankowie pozwalają swoim partnerom.

Weźcie udział w warsztacie online o seksie

Kto powiedział, że randki online muszą ograniczać się do zamówień na wynos, oglądania Netflixa i spacerów z zachowaniem dystansu fizycznego? Spróbujcie razem wziąć udział w warsztacie online dotyczącym seksu, fetyszy lub intymności. Możesz powiedzieć: „Hej, czy jesteś wolny/wolna w sobotni wieczór? Znalazłem/łam fajne wydarzenie na Zoomie o [X]. Myślałem/myślałam, że mogłoby być zabawnie!” lub „Zamierzam wziąć udział w tym warsztacie online w czwartek. Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana wspólnym udziałem? Będzie on dotyczył [X], a jest to coś, czego chcę dowiedzieć się więcej!”

Posumowanie

Być słabym w łóżku może być niemożliwe. Ale to nie oznacza, że poprawa umiejętności komunikacyjnych, nauka wyrażania entuzjazmu, praca nad pewnością siebie i ego oraz dodanie nowych „seksualnych aktywności” do swojego repertuaru nie mogą uczynić cię lepszym kochankiem. Nie musisz nam wierzyć na słowo. Wypróbuj je sam. Dowód będzie w przyjemności, jaką dostarczysz.

Tagi: