Przejdź do treści

Masturbacja przed seksem, czy ma wpływ na wydłużenie stosunku?

Czas czytania: 2 minut

Niestety nie ma naukowych dowodów na to, że masturbacja przed seksem ma jakikolwiek wpływ, negatywny lub pozytywny na czas współżycia. I chociaż wiele osób skupia się na masturbacji mężczyzn, nie ma to też żadnego związku z masturbacją kobiet .

Dlaczego ludzie myślą, że masturbacja przed seksem wpływa na długość stosunku?

Powody są różne.

Niektórzy wierzą, że masturbacja przed seksem zlikwiduje nagromadzone napięcie seksualne, które może sprawić, że szybko dochodzimy.

Inni mogą doświadczyć zmian poziomu hormonów, które spowalniają ich popęd seksualny, a także czas potrzebny do osiągnięcia orgazmu.

Ta fluktuacja może również wpływać na zdolność organizmu do nawilżenia. Stosunek nie będzie przyjemny, jeśli nie będzie wystarczającego nawilżenia, naturalnego lub innego .

Więc masturbacja nie sprawi, że wytrzymam dłużej?

para

Masturbacja może sprawić, że wytrzymasz dłużej, ale nie ma sposobu, aby to zagwarantować.

Punkt kulminacyjny następuje, gdy twoje ciało osiąga granicę stymulacji seksualnej. Stymulacja po tym punkcie może być niewygodna.

Twoje ciało przestaje reagować na stymulację w okresie refrakcji, aby zapobiec dyskomfortowi i pozwolić ciału powrócić do naturalnego stanu.

Czas trwania okresu refrakcji zwykle zależy od:

  • wieku
  • płci
  • wrażliwości

Na przykład młodsi mężczyźni mogą potrzebować tylko kilku minut na regenerację, podczas gdy starsi nawet od 12 do 24 godzin.

Kobiety zazwyczaj mają krótsze okresy refrakcji, co pozwala wielu z nich na wielokrotne orgazmy podczas jednej sesji.

Czy masturbacja podczas seksu może pomóc w osiągnięciu orgazmu?

TAK! Jeśli masz trudności ze szczytowaniem podczas seksu, użycie ręki lub zabawki może zbliżyć Cię do szczytowania.

Wiesz, na co reaguje twoje ciało, więc masturbacja może sprawić, że poczujesz się jeszcze bardziej podniecony. Im bardziej wrażliwe są twoje genitalia i ciało, tym intensywniejsze będą doznania.

I nie musisz oddzielać masturbacji od penetracji partnerki. Możesz mieć o wiele więcej zabawy, jeśli będziesz czerpać przyjemność z tego i tego.

Podsumowanie

Słuchaj swojego ciała. Jeśli chcesz się masturbować przed seksem, zrób to. Jeśli nie, nie rób tego. Nie ma dobrego ani złego sposobu, aby się do tego zabrać.

Twój sposób myślenia może być tutaj decydującym czynnikiem.

Jeśli myślisz, że masturbacja przed seksem doprowadzi do lepszego orgazmu, może to być samospełniająca się przepowiednia. To samo dotyczy sytuacji, gdy myślisz, że będzie to miało negatywny wpływ na seks. Tak czy inaczej, rób to, co jest dla Ciebie odpowiednie.