Przejdź do treści

Czy penis może utknąć w pochwie podczas seksu?

Czas czytania: 3 minut

Brzmi jak miejska legenda, ale penis może utknąć w pochwie podczas stosunku. Ten stan nazywa również zakleszczeniem penisa jest rzadko spotykany. Nie jest zbyt wiele udokumentowanych przypadków jak i badań tego stanu.

Nie jest jasne, jak często występuje to zjawisko, ponieważ pary mogą „rozłączyć się”, zanim konieczna będzie pomoc medyczna. I mogą nigdy nie zgłosić tego zdarzenia lekarzowi.

Jeśli penis utknie w pochwie, ważne, aby zachować spokój. Wiedza o tym, co się dzieje, może pomóc Tobie i Twojej partnerce przeczekać ten stan.

Przyczyny, jak penis może utknąć w pochwie?

przytulanie

Aby mogło dojść do sytuacji w której penis może utknąć, musi mieć miejsce szereg wydarzeń podczas stosunku. Penis, który wypełnia się krwią podczas erekcji, może nadal zwiększać swoją wielkość przed orgazmem. Ściany pochwy, które są zbudowane z tkanki mięśniowej, rozszerzają się i kurczą podczas seksu. Podczas orgazmu również mięśnie pochwy mogą lekko pulsowazaklć.

Czasami mięśnie pochwy mogą kurczyć się bardziej niż zwykle. Te skurcze mogą zawęzić otwór pochwy. To zwężenie może uniemożliwić mężczyźnie usunięcie penisa, zwłaszcza jeśli nadal jest nabrzmiały i we wzwodzie.

Po orgazmie mięśnie pochwy zaczną się rozluźniać. Jeśli mężczyzna również osiągnie orgazm, krew zacznie odpływać z penisa, a erekcja ustąpi. Możesz być w stanie usunąć penisa z pochwy, gdy wystąpią takie zdarzenia.

Większość ludzi którzy doświadczają uwięzienia penisa, mogą spodziewać się, że potrwa to tylko kilka sekund. Zachowanie spokoju i rozluźnienie mięśni pomoże wam odłączyć się od siebie.

Zakleszczenie penisa może być jednym z objawów pochwicy. Pochwica to skurcz mięśni pochwy, który jest tak silny, że pochwa zasadniczo się zamyka. W takim przypadku kobieta może nie mieć możliwości odbycia stosunku płciowego.

Jakie to uczucie, gdy penis utknie w pochwie?

Typowe skurcze pochwy mogą być przyjemne dla mężczyzny. Zwiększone ciśnienie wokół penisa może zintensyfikować doznania. Jeśli jednak twój penis utknie w pochwie, przyjemne ciśnienie może nie być wystarczająco przyjemne, aby przezwyciężyć niepokój z tym związany.

Jest mało prawdopodobne, aby taka sytuacja skrzywdziła Ciebie lub Twoją partnerkę. W miarę jak erekcja ustąpi, nacisk na penisa spadnie, a dyskomfort powinien ustąpić. Podobnie, gdy skurcze się kończą, mięśnie powinny rozluźnić się na tyle, aby otwór pochwy powrócił do normalnego rozmiaru.

Ważne, aby nie robić niczego, co mogłoby by was zranić lub spowodować dodatkowy ból. Oznacza to, że nie powinieneś siłą odrywać się od partnerki. Mało prawdopodobne, aby dodatkowe smarowanie lubrykantem naprawiło sytuację.

Zamiast tego staraj się zachować spokój i pozwól mięśniom rozluźnić się samodzielnie. Chociaż może wydawać się, że trwa to strasznie długo, większość par utknie tylko na kilka sekund.

Co powinienem zrobić, gdy mój penis utknie w pochwie?

owoce

Jeśli jesteście w trakcie zabawy i zauważysz, że nie możecie się rozłączyć, ważne, aby zachować spokój. Panika może prowadzić do próby wycofania penisa, co może spowodować większy ból i dyskomfort.

Większość par utknie tylko na kilka sekund, więc zrób sobie przerwę od akcji. Weź kilka głębokich oddechów, a mięśnie prawdopodobnie się rozluźnią.

Jeśli utkniecie na kilku minut, wezwijcie pogotowie ratunkowe. Lekarz lub ratownik medyczny może wstrzyknąć tobie lub twojej partnerce środek zwiotczający mięśnie, aby złagodzić skurcze.

Jeśli to się powtórzy, kobieta powinna poinformować o tym lekarza podczas następnej wizyty. Może on poszukać możliwych schorzeń, takich jak pochwica lub problemy z przepływem krwi, które mogą przyczynić się do nietypowej sytuacji.

Podsumowanie

Penis może utknąć w pochwie, ale to bardzo rzadkie zjawisko. Tak naprawdę, większość par nigdy tego nie doświadczy, ale jeśli tak się stanie, pamiętaj, aby zachować spokój. Nie panikujcie i nie próbuj odrywać się od partnera na siłę.

Możecie skrzywdzić was oboje. Większość par będzie mogła rozłączyć się po kilku sekundach lub w najgorszym przypadku po kilku minutach. Chociaż może to być niewygodne, zatrzymaj akcję seksualną i poczekaj. Wkrótce zostaniecie rozszczepieni.