Przejdź do treści

Czy warto zainwestować w okulary zerówki?

Czas czytania: 2 minut

Długie godziny spędzane każdego dnia przed ekranem monitora zdecydowanie niekorzystnie wpływają na nasz wzrok. Nie tylko mogą po czasie powodować wady wzroku, ale też często stają się przyczyną dyskomfortu w postaci podrażnień oczu. Jednym ze sposobów na ochronę wzroku są okulary zerówki do komputera. Jak działają i czy rzeczywiście są pomocne? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym artykule.

Dlaczego spędzając dużo czasu przed ekranem należy chronić wzrok?

W obecnych czasach wielu z nas każdego dnia wiele godzin spędza przed ekranem telewizora, monitora i smartfona. Oprócz wykonywania pracy, z urządzeń tych korzystamy również w celach rozrywkowych, grając w gry, czytając w sieci bieżące wiadomości czy oglądając ulubione seriale. Niestety, nasz wzrok traci na tym najwięcej – przyczyną tego jest emitowane przez wymienione wyżej urządzenia światło niebieskie. Światło to negatywnie wpływa na oczy, powodując znany wielu osobom dyskomfort w postaci łzawiących, piekących i zaczerwienionych oczu. Z czasem też dochodzi do pogorszenia widzenia, przez co konieczna staje się wizyta u okulisty, a następnie u optyka, w celu wyrobienia okularów korekcyjnych. Jak zatem chronić wzrok? Nie zawsze bowiem istnieje możliwość redukcji czasu spędzanego przez ekranem monitora. Dotyczy to w szczególności osób, których obowiązki zawodowe wiążą się z pracą przed komputerem każdego dnia. Warto w takim wypadku zadbać o swoje oczy, decydując się na okulary komputerowe. Okulary tego rodzaju zwane są popularnie zerówkami, co oznacza, że ich szkła nie korygują wzroku. Wyróżniają się one natomiast filtrem światła niebieskiego, dzięki czemu można w nich bezpiecznie korzystać z urządzeń, bez obawy o dobro swoich oczu.

Czy okulary zerówki do komputera to dobra inwestycja?

Popularne już od dłuższego czasu okulary zerówki do komputera to nic innego, jak okulary ochronne. Ich zakup wydaje się zatem wysoce rozsądny, jeżeli każdego dnia mamy przed dłuższy czas styczność z urządzeniami emitującymi szkodliwe dla wzroku światło niebieskie. Dzięki zastosowaniu specjalnych szkieł, w prosty sposób można pozbyć się problemu w postaci zaczerwienienia oczu i innych nieprzyjemnych objawów, które wynikają z przemęczenia oczu. W wielu przypadkach zapobiegają one też bólom głowy, często związanym z nadwyrężeniem wzroku podczas długiej pracy przed ekranem komputera. Ponadto, okulary zerówki są też niezwykle stylowe. Zarówno u optyków stacjonarnych, jak i internetowych znaleźć można wiele modeli oprawek podkreślających indywidualny look swojego właściciela. Zakup tego rodzaju okularów stanowi zatem doskonały sposób nie tylko na ochronę naszych oczu – dobrze dobrane oprawki mogą stać się też modnym dodatkiem, który podkreśli codzienne damskie i męskie stylizacje.