Przejdź do treści

Dr Cyj Hair Filler – na czym polega zabieg?

Czas czytania: 2 minut

Nic tak doskonale nie podkreśla urody jak piękne, gęste i lśniące włosy. Jednak czasem, pomimo usilnych starań, fryzura pozostawia wiele do życzenia. Włosy są cienkie, pozbawione życia lub, co gorsza, wypadają na potęgę, nawet do uwidocznienia skalpu. Ty również zmagasz się z tym problemem? Poznaj wyjątkowy zabieg dr Cyj Hair Filler i ciesz się mocnymi, gęstymi pasmami. O szczegółach zabiegu opowiedzieli nam eksperci kliniki Novoderm.

Na czym polega zabieg Dr Cyj?

Zabieg dr Cyj Hair Filler to rodzaj mezoterapii, której poddawana jest skóra głowy. W jego przebiegu do skalpu podawany jest preparat zawierający aż 7 cennych peptydów, które intensywnie wzmacniają i odżywiają włosy oraz skutecznie pobudzają ich wzrost. Dodatek kwasu hialuronowego wspomaga wchłanianie pozostałych składników preparatu, co gwarantuje spektakularne rezultaty – opisuje ekspert kliniki Novoderm w Łodzi . Zabieg przeprowadzany jest metodą iniekcyjną z wykorzystanie cienkiej igły. Procedura nie wymaga znieczulenia.

Jakie efekty można uzyskać?

Rezultatem podania preparatu dr Cyj Hair Filler jest przede wszystkim wyraźne zagęszczenie fryzury. Zabieg doskonale sprawdza się w przypadku łysienia spowodowanego czynnikami takimi, jak zła dieta, nadmiar zabiegów chemicznych na włosach, stres czy niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy. Może być stosowany również wspomagająco po przeszczepie włosów. Do rezultatów podania preparatu można zaliczyć zarówno powstrzymanie wypadania włosów, jak i pobudzenie oraz przyspieszenie ich wzrostu. Pasma rosną wyraźnie pogrubione i wzmocnione, a mieszki włosowe są zrewitalizowane.

Jak wygląda zabieg?

Na początku zabiegu skóra jest delikatnie oczyszczana oraz dezynfekowana. Następnie specjalista rozpoczyna podawanie preparatu za pomocą cienkiej igły. Proces ten zazwyczaj trwa ok. 30 minut. Po wykonaniu zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Pacjent może właściwie natychmiast powrócić do swoich codziennych spraw. Procedurę należy powtarzać co 2 tygodnie, zwykle wskazane jest 4-krotne podanie preparatu. Po ok. 6 miesiącach zaleca się zabieg przypominający – dodaje specjalista łódzkiej kliniki Novoderm. .

Kiedy widać efekty?

Efekty podania preparatu dr Cyj Hair Filler najczęściej zaczynają być widoczne po ok. 2 miesięcznej intensywnej kuracji, przy czym utrzymują się nawet przez rok. Po tym czasie zabieg warto powtórzyć, aby móc cieszyć się gęstymi, mocnymi włosami.

Jak się przygotować?

Zabieg dr Cyj nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Istotna jest przede wszystkim konsultacja przedzabiegowa, podczas której powinny zostać wykluczone wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. W trakcie rozmowy omawiane są też oczekiwania pacjenta, a także spodziewane rezultaty. Na dzień przed zabiegiem nie zaleca się również picia alkoholu.

Zalecenia pozabiegowe

Po przeprowadzeniu zabiegu dr Cyj Hair Filler nie jest wymagane zachowanie okresu rekonwalescencji. Pacjent może od razu powrócić do swoich codziennych aktywności. Należy jedynie pamiętać, aby przez co najmniej 24 godziny unikać spożywania alkoholu. Przez około tydzień nie powinno się również narażać na działanie skrajnych temperatur, w tym między innymi korzystać z sauny. Należy też obserwować miejsce pozabiegowe i w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania do zabiegu dr Cyj Hair Filler

Dr Cyj Hair Filler to procedura bezpieczna, jednak, tak samo, jak w przypadku każdego zabiegu, występują pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Do najważniejszych należą:

 • okres ciąży i karmienia piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • stosowanie leków immunosupresyjnych;
 • choroby skóry i wszelkie zmiany skórne w miejscu zabiegowym;
 • uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu;
 • zapalenie wsierdzia;
 • terapia sterydowa;
 • niewyrównana cukrzyca;
 • choroby autoimmunologiczne, szczególnie w fazie zaostrzenia;
 • choroby reumatyczne;
 • przewlekłe anginy;
 • wiek poniżej 18 lat.