Przejdź do treści

Jaką począć dziewczynkę? Czy dieta pomoże?

Czas czytania: 4 minut

Czy da się tak zaplanować swoją dietę, aby począć dziewczynkę? Wiadomo, że odżywanie w czasie ciąży jest bardzo istotne, ale czy aż tak? Chociaż nie ma jednoznacznych dowodów, że niektóre pokarmy zwiększają prawdopodobieństwo posiadania córki, przyjrzyjmy się, co mówią badania.

Jakie produkty jeść, aby począć dziewczynkę?

Pokarmy, które mają zwiększyć szanse na poczęcie dziewczynki, obejmują:

 • owoce morza, zwłaszcza sardynki i łosoś w puszkach
 • fasole
 • migdały
 • ciemne, zielone warzywa liściaste
 • brokuły
 • produkty mleczne, takie jak mleko, ser i jogurt
 • rabarbar
 • amarant
 • figi
 • tofu
 • jagody
 • owoce cytrusowe
 • owies i otręby owsiane
 • jaja
 • jabłka
 • nasiona, takie jak dynia, len i chia
 • orzechy nerkowca
 • szpinak
 • masło orzechowe
 • wzbogacone płatki śniadaniowe

Dieta a płeć dziecka, co mówi nauka?

spacer córka

Od lat naukowcy próbowali ustalić, czy istnieje związek między dietą a płcią dziecka. I chociaż istnieje kilka badań, które prowadzą do podobnych wniosków, wiele z nich przeprowadzono na zwierzętach, takich jak krowy czy szczury.

Dlatego potrzebne są badania na ludziach, zanim stwierdzimy, czy istnieje związek między dietą a poczęciem dziecka określonej płci.

Oto, co wiemy:

Według jednego badania, kobiety, które stosowały ścisłą dietę bogatą w magnez i wapń (wraz z odpowiednim czasem stosunku) miały większe szanse, aby począć córkę.

Inne badania wykazało, że matki, które spożywały więcej kalorii, miały zwykle chłopców. Ponieważ istnieje powiązanie z wyższym poziomem glukozy we krwi, co jest korzystne dla męskiego nasienia.

Chociaż te odkrycia są dalekie od rozstrzygających i potrzebne są dalsze, nie zaszkodzi zwiększenie spożycia pokarmów bogatych w wapń i magnez, jeśli chcesz począć dziewczynkę.

Utrzymywanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi jest ważne dla zdrowia, nie tylko rodziców, którzy chcą mieć dziecko płci żeńskiej. Aby zapewnić odpowiedni poziom cukru we krwi, unikaj pokarmów bogatych w cukier i spożywaj dużo błonnika, białka i zdrowych tłuszczów.

Dieta ojca a płeć dziecka

Obecnie nauka nie wykazuje żadnego związku między dietą ojca a wysoką liczbą żeńskich plemników. Jeśli istnieje związek między odżywianiem a płcią płodu, największy wpływ będzie miała dieta matki.

Jednak zdrowe plemniki mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, a dieta ojca może pomóc w zwiększeniu liczby zdrowych plemników.

Inne metody zwiększania szans, aby począć dziewczynkę

córka

Pamiętaj, nie ma jednoznacznych dowodów, że zmiana diety lub odbycie stosunku płciowego zapewni, że będziesz mieć dziecko płci żeńskiej.

Jedynym pewnym sposobem, aby począć córkę jest proces zwany selekcją płci. Ta metoda zapłodnienia in vitro polega na wszczepieniu żeńskiego lub męskiego zarodka do macicy matki.

Ta metoda jest jednak droga, a w wielu krajach nielegalna. Mimo to istnieją inne metody stosowane przez rodziny do selekcji płci. Większość z nich polega na odpowiednim czasie uprawiania seksu, aby zwiększyć szanse na posiadanie chłopca lub dziewczynki.

Metoda Shettlesa

Metoda ta została opracowana przez dr Landruma Shettlesa w latach pięćdziesiątych. Według niego, aby zwiększyć swoje szanse na posiadanie córki, należy odbyć stosunek na 2 do 4 dni przed owulacją.

Metoda ta opiera się na założeniu, że plemniki żeńskie są silniejsze i trwalsze niż plemniki męskie w kwaśnych warunkach. W idealnej sytuacji do wystąpienia owulacji przetrwają tylko żeńskie plemniki.

Shettles zaleca również płytką penetrację, co sprzyja żeńskim plemnikom. Tak więc plemniki mogą dostać się do ciała kobiety w pobliżu wejścia do pochwy, gdzie środowisko jest bardziej kwaśne.

Pomaga to również dłużej przetrwać plemnikom żeńskim. Według Shettlesa skuteczność, aby począć córkę w ten sposób wynosi 75%. Jednak obecnie nie ma badań naukowych potwierdzających skuteczność tej metody.

Metoda Whelan

Inną metodą jest opracowana przez Elizabeth Whelan. Ta metoda jest podobna do metod Shettlesa, ponieważ obie określają, że czas jest ważnym czynnikiem w określaniu płci.

Dzięki metodzie Whelan najlepiej współżyć na 2 lub 3 dni przed owulacją lub w dniu owulacji, aby począć córkę. Ideą tego jest, że plemniki męskie i żeńskie działają inaczej w różnych punktach cyklu menstruacyjnego kobiety.

Plemniki z chromosomami X (plemniki żeńskie) są bardziej skłonne do zapłodnienia komórki jajowej na tym etapie cyklu. Więc kiedy uprawiasz seks bliżej owulacji lub w dniu owulacji, żeńskie plemniki mają większą szansę na przeżycie.

Według Whelan skuteczność, aby począć córkę tą metodą wynosi 57%.

Metoda Babydust

Metoda Babydust została stworzona przez Kathryn Taylor. Analizuje czas i częstotliwość współżycia, aby zwiększyć prawdopodobieństwo posiadania córki.

W tej metodzie musisz śledzić poziom hormonu luteinizującego (LH) dwa razy dziennie (raz rano i raz wieczorem) przez 3 miesiące przed próbą poczęcia.

Ponieważ wzrost tego hormonu wskazuje, że owulacja nastąpi w ciągu najbliższych 12 do 48 godzin i jesteś w stanie zrozumieć wzorce w swoim cyklu menstruacyjnym. W ten sposób możesz lepiej przewidzieć owulację.

Według Taylor: „Sprawdzanie co najmniej dwa razy dziennie ma kluczowe znaczenie, ponieważ jeśli wykonujesz test tylko raz dziennie, możesz wykryć i zarejestrować wyrzut LH znacznie później niż w rzeczywistości, a co gorsza, możesz całkowicie go przeoczyć”.

Po śledzeniu hormonu przez 3 miesiące metoda Babydust zaleca współżycie raz na 2 lub 3 dni przed owulacją. Ponownie chodzi o to, aby dać żeńskim plemnikom przewagę. Do czasu przybycia komórki jajowej plemniki męskie nie będą już zdolne do życia.

Podsumowanie

Chociaż chcesz począć dziewczynkę, żadna metoda nie może dać ci oczekiwanych rezultatów. Oczywiście nie ma nic złego w wypróbowaniu tych metod, ale potrzebne są dalsze badania, aby określić ich skuteczność.

Niezależnie od tego, jakiej płci będzie dziecko, ważna, aby przejść prawidłowo ciąże i urodzić zdrowe dziecko.