Przejdź do treści

Kredki do oczu – olśnij swoim spojrzeniem

Czas czytania: < 1 minuta

Kredki do oczu to dla wielu kobiet przeżytek – korzystają przecież z eyelinerów. A jednak kredki potrafią stworzyć efekt, którego eyeliner nam nie zapewni. Jeśli chcesz olśniewać spojrzeniem, warto sięgnąć po zaufaną kredkę.

Rodzaje kredek do oczu

Kredka do oczu niejedno ma imię. Chociaż może Ci się wydawać, że ten kosmetyk niewiele ma do zaoferowania i nie wyróżnia się niczym, jest zupełnie inaczej. Przede wszystkim na rynku znaleźć możesz kredki twarde i miękkie. Te pierwsze sprawdzają się przy mocnych liniach – nie rozmazują się, więc możesz stworzyć nimi geometryczne linie i perfekcyjne kreski. Miękkie kredki są przeznaczone do rozmywania i tarcia, by stworzyć idealny smokey eye. Oczywiście w sklepach znajdziesz także wodoodporne kredki, które przydadzą się w niepogodę czy w sytuacjach, w których będziesz sporo się pocić (na przykład na siłowni).

Idealna kredka – jaka powinna być?

Ach, wybór idealnej kredki to nie przelewki. To zadanie może okazać się naprawdę trudne. Zacznijmy od najważniejszego punktu, czyli trwałości. Niezależnie od tego, czy korzystasz z kredki do stworzenia jednej kreski, czy wystylizowania całego oka, efekt musi być trwały. Kredka nie może zmywać się i rozmazywać samodzielnie (nawet miękka pozostaje na oku pomimo wpływu sebum. Linia musi być widoczna po przetarciu. To bardzo łatwy test tego kosmetyku. Kolejnym elementem jest pigment. Na czarnych kredkach widać to najlepiej. Kiepskie napigmentowanie sprawia, że kreska wydaje się rozmyta, choć dopiero została nałożona. Efekt będzie więc wymagać poprawek w trakcie dnia. Jeśli chcesz wyrazistego make upu, musisz skorzystać z mocnego napigmentowania. Pamiętaj także, że produkty do makijażu oczu powinny być hipoalergiczne. Nie musisz wtedy obawiać się alergii, łzawienia czy zaczerwienień. To istotne zwłaszcza dla alergików, ale też dla osób noszących szkła kontaktowe.

Idealny makijaż? Tylko z idealną kredką! Poszukiwania rozpocznij już dzisiaj, by jak najszybciej móc stworzyć piękną stylizację, która zachwyci wszystkich.