Przejdź do treści

Oczyszczanie wodorowe – co warto wiedzieć o peelingu wodorowym?

Czas czytania: 2 minut

Peeling wodorowy to jeden z zabiegów, które cieszą się dużą popularnością w gabinetach medycyny estetycznej. Polega on na dostarczeniu skórze cząsteczek wodoru. Dzięki temu może dochodzić do oczyszczenia skóry na poziomie komórkowym. Taki zabieg polecany jest w szczególności dla osób, którym zależy na tym, aby spróbować odmłodzić swoją skórę. Mogą się na niego zdecydować nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.

Ogólnie o peelingu wodorowym

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, jak może jednocześnie doprowadzić do oczyszczenia skóry i jej odświeżenia, może sprawdzić możliwości sprawnie wykonanego peelingu wodorowego. Podczas zabiegu dochodzi do odwracalnego mikrouszkodzenia błony komórkowej. Dla ciekawych można dodać, że takie działanie określane jest mianem zjawiska elektroporacji. To właśnie dzięki temu, substancje aktywne są w stanie przedostać się w najbardziej odległe zakamarki skóry.

Warto również nadmienić, że podczas oczyszczania wodorowego, może dochodzić do stymulacji włókien kolagenowych. Dzięki temu efekty po zabiegu mogą utrzymać się dłużej i być dobrze widoczne.

Oczyszczanie wodorowe – urządzenia do wykonywania zabiegu

Podczas peelingu wodorowego ważne są dwie rzeczy. Umiejętności osoby wykonującej zabieg – to po pierwsze. Drugim ważnym elementem jest urządzenie, jakie pozwala na wprowadzenie cząsteczek wodoru pod skórę. Jest ono potrzebne, ponieważ to ono odpowiedzialne jest za wytworzenie wodoru, który oddziałuje na skórę człowieka. Owa maszyna, która użytkowana jest podczas zabiegu, odpowiedzialna jest również za ich transport (cząsteczek wodoru) razem ze strumieniem wody, pod określonym ciśnieniem.

Wybierając sprzęt do oczyszczania wodorowego, warto sprawdzić możliwość wykorzystania takich udogodnień jak:

 • intuicyjne sterowanie czytelnym panelem dotykowym,

 • możliwość korzystania z menu w języku polskim, które na dodatek będzie łatwe w obsłudze,

 • solidne wykonanie, jakie będzie bazować na antybakteryjnym materiale.

Ważne jest bowiem zachowanie wszelkich środków ostrożności, aby być pewnym tego, że żaden bakterie i inne patogeny nie będą przenoszone. W niektórych miejscach istnieje nie tylko możliwość zakupu urządzenia, ale także zapisania się na certyfikowane szkolenie. Dzięki temu można będzie dowiedzieć się, jak urządzenie wykorzystywać podczas zabiegów, jakie oferowane będą w gabinecie.

Zastosowanie peelingu wodorowego

W/w urządzenie to wszechstronne możliwości, jakie można wykorzystać do próby:

 • redukcji zmarszczek w okolicach oczu,

 • złagodzenia stanów zapalanych,

 • dogłębnego oczyszczenia skóry,

 • ujędrnienia skóry,

 • usuwania widocznych naczynek,

 • odżywienia i nawilżenia skóry,

 • zwolnienia procesu starzenia.

Oczyszczenie wodorowe – dla kogo?

Czy warto skorzystać z takiego zabiegu? Każdy tak naprawdę decyduje o tym samodzielnie. Wśród wskazań do wykonania zabiegu tego typu można wskazać takie przypadki jak: zmęczona, sucha skóra, widoczne oznaki starzenia się, u osób z cerą trądzikową, osób z cerą naczyniową, u osób ze skórą wrażliwą i podatną na nadmierną produkcję sebum.

Nie brakuje osób, które peeling wodorowy wykorzystują w sposób profilaktyczny. Nie każdy spodziewa się tego, ale już po pierwszym zabiegu być może będzie można zauważyć u siebie korzystne zmiany. Trzeba jednak dbać o to, aby oczyszczanie wodorowe wykonywać w regularnych odstępach czasu.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Oczyszczenie wodorowe może przynieść pozytywne efekty. Zanim ktokolwiek jednak podda się temu zabiegowi, powinien sprawdzić, czy nie znajduje się na liście przeciwwskazań. Do tego grona można zaliczyć osoby, które:

 • mają do czynienia z nieleczonymi chorobami skóry – konieczna będzie wizyta u dermatologa,

 • mają do czynienia z chorobami przewlekłymi – ze szczególnym uwzględnieniem cukrzycy, jak również nowotworów,

 • mają metalowe implanty,

 • obawiają się zabiegów, które bazują na wykorzystaniu energii elektrycznej.

Jeżeli ktoś chciałby lepiej poznać ten zabieg, ma możliwość zapisania się na konsultację w salonie, gdzie wszystkie możliwości zostaną mu zaprezentowane. Tak, aby mieć pewność, co też będzie się działo podczas zabiegu. Podczas konsultacji będzie można również dowiedzieć się, ile takich zabiegów faktycznie będzie potrzebnych, aby osiągnąć pożądane efekty.

Część informacji została znaleziona na stronie producenta urządzeń do oczyszczania wodorowego: https://medikapoland.pl/pl/25-peeling-wodorowy-sprzet