Przejdź do treści

Seks i alkohol, czyli co się może wydarzyć, gdy przesadzisz?

Czas czytania: 3 minut

Powszechnie uważa się, że alkohol rozluźnia, podnieca i zwiększa gotowość do działania. Ale czy faktycznie działa jak afrodyzjak?  Czy picie poprawi twoje orgazmy, czy może wręcz odwrotnie?

Poniżej znajdziesz informacje, jak alkohol wpływa na pożądanie seksualne, podniecenie i wydajność.

Wpływ alkoholu na kobiety

Jeśli posiadasz pochwę, alkohol może mieć różny wpływ na twoje życie seksualne.

Zwiększa pożądanie seksualne

Jeden lub dwa drinki mogą zwiększyć pobudzenie, ale nie jest to pewne.

Picie alkoholu zwiększa poziom testosteronu u kobiet. Ten męski hormon płciowy odgrywa rolę w pożądaniu seksualnym. Może to być czynnik zwiększający pożądanie seksualne u kobiet podczas picia.

Ludzie często kojarzą picie alkoholu z obniżonymi zahamowaniami oraz poczuciem seksowności i pewnością siebie. To trochę jak samospełniająca się przepowiednia: jeśli spodziewasz się poprawy humoru, gdy pijesz, prawdopodobnie tak się stanie.

Alkohol może zwiększać i zmniejszać podniecenie seksualne

Niektóre kobiety mogą być bardziej zainteresowane seksem, gdy wypiją kilka drinków, ale to nie znaczy, że ich ciała będą tym zainteresowane.

Dowody pokazuje, że chociaż alkohol może sprawiać, że kobiety myślą, że są napalone, zbyt duża jego ilość ma w rzeczywistości negatywny wpływ na fizjologię i osłabia reakcję narządów płciowych.

Według niektórych raportów, kluczem jest umiar. Im więcej pijesz, tym gorsza jest reakcja twoich narządów płciowych i pobudzenie fizyczne.

Trudniej jest o orgazm po alkoholu

Jeden drink może nie wpływać na przepływ krwi tam na dole, ale już drugi może mieć wpływ fizjologiczny, poznawczy i behawioralny, powodujący zaburzenia orgazmu.

Może to oznaczać dłuższe czas potrzebny na osiągnięcie orgazmu, które są mniej intensywne. O ile jesteś w ogóle w stanie osiągnąć orgazm.

Po alkoholu jesteś mniej nawilżona

Kiedy jesteś podniecona, twoje ciało przygotowuje się do stosunku, zwiększając dopływ krwi do genitaliów, powodując ich obrzęk i samosmarowanie.

Picie zbyt dużej ilości alkoholu może zatrzymać te reakcje fizjologiczne i wpływać na wilgotność pochwy, powodując tarcie i dyskomfort.

Wpływ alkoholu na mężczyzn

Wpływ alkoholu na mężczyzn jest nieco prostszy.

Po alkoholu nie będzie taki twardy

Alkohol może wpływać na zdolność do uzyskania i utrzymania erekcji. Picie regularne zbyt dużych ilości alkoholu może również spowodować trwałe uszkodzenie i zaburzenia erekcji.

Alkohol wpływa na Twoją erekcję na kilka sposobów:

  • Zmniejsza przepływ krwi do prącia.
  • Zwiększa poziom angiotensyny, hormonu związanego z zaburzeniami erekcji.
  • Działa depresyjnie na centralny układ nerwowy.

Alkohol może opóźniać wytrysk

Kilka drinków nie uniemożliwi wytrysku, ale nadmierne picie już może.

Nadmierne picie może spowodować opóźniony wytrysk, podczas stymulacji seksualnej, trwającej dłużej niż 30 minut. Dla niektórych może to oznaczać brak możliwości wytrysku w ogóle.

Trochę alkoholu może cię podniecić

Podobnie jak u kobiet, wypicie jednego lub dwóch drinków może zwiększyć pożądanie seksualne i podniecenie u mężczyzn. Większa ilość wpływa negatywnie na twój popęd seksualny i zdolność do uzyskania erekcji.

Alkohol wpływa na ryzyko seksualne

Może to być dobra, ale nie zawsze.

Jeden lub dwa drinki mogą mieć działanie odprężające i pomóc zmniejszyć zahamowania seksualne. To sprawia, że będziesz bardziej otwarty na odkrywanie nowych rzeczy.

Im więcej pijesz, tym bardziej ryzykowne może być Twoje zachowanie seksualne. Opierając się na różnych badaniach, mężczyźni pod wpływem alkoholu częściej angażują się w ryzykowne zachowania seksualne, takie jak stosunek płciowy bez zabezpieczenia.

Powszechne mity wiążące alkohol i seks

Skoro już jesteśmy przy temacie alkoholu i seksu, dlaczego nie odnieść się do niektórych powszechnych mitów?

Każdy wygląda atrakcyjniej, gdy jesteś pijany?

Wierzcie lub nie, ale w kilku badaniach przyjrzano się temu efektowi.

Jedno z 2014 roku wykazało, że alkohol sprawia, że ​​ludzie wydają się bardziej atrakcyjni, zwłaszcza ci, którzy na początku nie byli tak postrzegani.

Pomijając naukę, nietrudno zrozumieć, dlaczego alkohol może prowadzić do seksu z kimś na kogo normalnie byś nie spojrzał. Picie zmniejsza zahamowania, zwiększa socjalizację i osłabia zdolność oceny.

Każdy wchłania alkohol w ten sam sposób?

Nieprawda. Kobiety i mężczyźni inaczej wchłaniają i metabolizują alkohol.

Kobiety zazwyczaj mają mniej wody w organizmie niż mężczyźni, nawet jeśli ważą tyle samo. Posiadając mniej wody do rozcieńczania alkoholu, kobiety mają wyższe stężenia alkoholu we krwi, co prowadzi do większej liczby upośledzeń związanych z alkoholem.

Innymi słowy, jeśli wychodzisz z partnerką/partnerem i pijesz taką samą ilość, nie oznacza to, że oboje jesteście równie odurzeni.

Tagi: