Przejdź do treści

12 zaskakujących faktów na temat erekcji

Czas czytania: 2 minut

Czy wiesz, że zaburzenia erekcji (ED) dotykają nawet 3 milionów Polaków, z których wielu nie rozumie, jak i dlaczego tak się dzieje.

Poniżej przedstawiam 12 faktów związanych z erekcją, które nie dla każdego są oczywistością.

1. Większość mężczyzn nie ma zaburzeń erekcji.

zaburzenia

Starsi mężczyźni częściej cierpią z powodu niezadowolenia do wzwodu niż samych zaburzeń erekcji. Oznacza to, że uzyskanie i utrzymanie wzwodu staje się trudniejsze i bardziej frustrujące niż kiedyś, ale nie jest to niemożliwe.

2. Penisy są delikatne. 

Tak, możesz złamać swojego penisa. Nie przypomina to jednak złamanej kości, zamiast tego naczynia krwionośne w penisie pękają, powodując bolesny obrzęk. Według brytyjskiej National Health Service 1/3 przypadków złamań prącia przypisuje się stosunkowi seksualnemu, w którym partnerka jest na górze.

3. Erekcje pojawiają się bardzo wcześnie. 

Już w łonie matki, męskie płody mogą doświadczać wzwodu.

4. Leki na zaburzenia erekcji nie zawsze działają. 

Leki opracowane, aby pomóc mężczyznom z zaburzeniami wzodu, działają tylko w około 2/3 przypadków. Ponadto niektórzy mężczyźni potrzebują coraz większych dawek, co wiąże się z coraz intensywniejszymi skutkami ubocznymi.

5. Krótszy penis ma większą erekcje. 

Badania pokazują, że mężczyźni z krótszymi penisami doświadczają erekcji, które zwiększają rozmiar penisa o 86%. W przypadku dłuższych penisów wzrost wynosi około 47%.

6. Średnia erekcja ma 14 cm długości. 

badaniu z 2013 roku podjęto próbę ustalenia rozmiaru penisa.

Odkrycie: Przeciętny członek we wzwodzie ma zaledwie 14 cm. Dane pochodziły bezpośrednio od uczestników badania, którzy dokonali samodzielnych pomiarów, więc pozostaje pytanie, o ile przesadzili.

7. Największa na świecie erekcja ma 34 cm.

erekcji

Mówi się, że Jonah Falcon ma największego na świecie penisa, który we wzwodzie ma znacznie ponad 30 cm długości. Gdy jest wiotki, mierzy 24 cm.

8. Zaburzenie erekcji może sygnalizować poważny problem zdrowotny. 

Czasami problemy seksualne są oznaką innych problemów. Zaburzenia wzwodu mogą być spowodowane chorobami serca, cukrzycą, chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym, wysokim poziomem cholesterolu i nie tylko.

9. Erekcje nie są wymagane do orgazmu. 

Tak, mężczyźni, którzy nie mogą osiągnąć wzwodu, mogą nadal mieć orgazmy.

10. Styl życia może sprawić, że będziesz bardziej podatny na zaburzenia erekcji. 

Alkoholizm, zażywanie narkotyków, nadwaga, palenie tytoniu, niektóre leki, a nawet „długotrwała jazda na rowerze” mogą prowadzić do zaburzeń.

11. Mężczyźni mają od trzech do pięciu erekcji w ciągu nocy. 

Każdej nocy, kiedy śpisz, twój penis ciężko pracuje. Przeciętny facet doświadcza do 5 wzwodów podczas snu, z których każda trwa około 30 minut.

12. Stres może pogorszyć sytuację. 

Zaburzenie erekcji może powodować stres, a stres może powodować zaburzenia wzwodu. Kiedy mężczyźni są sfrustrowani niezdolnością do współżycia, przezwyciężenie zaburzeń erekcji może być jeszcze trudniejsze. Pomocna może być rozmowa z lekarzem lub terapeutą seksualnym.

Tagi: