Przejdź do treści

Jaki jest średni rozmiar penisa i czy ma znaczenie dla kobiet?

Czas czytania: 2 minut

Każdy mężczyzna chociaż raz w życiu zastanawiał się jaki jest przeciętny rozmiar penisa.

Według jednego z badań, średnia długość wiotkiego penisa wynosi 9,1 centymetra, podczas gdy we wzwodzie to 13,1 cm.

Średni obwód wynosi 9,3 cm dla wiotkiego penisa i 11,7 cm we wzwodzie. Obwód penisa mierzono w jego najszerszej części.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o rozmiarze penisa, czy ma on znaczenie dla satysfakcji seksualnej i co powinieneś zrobić, jeśli martwisz się, że Twój penis jest za mały.

Rozmiar penisa a badania

W obliczeniach wykorzystano dane z 17 badań, w których wzięło udział ponad 15 000 mężczyzn. Oprócz średnich rozmiarów wymienionych wcześniej, analiza umieściła dane w percentylach.

Na przykład, penis o wielkości 16 cm znajduje się w 95 percentylu. Oznacza to, że na 100 mężczyzn tylko pięciu miałoby penisa dłuższego niż 16 cm.

Podobnie, penis o wielkości 10 cm znajduje się w 5 centylu, co oznacza, że tylko 5 mężczyzn na 100 ma penisa krótszego niż 10 cm.

Dodatkowo badanie opublikowane w Journal of Urology wykazało, że długość penisa w stanie wiotkim nie odzwierciedlało wielkości podczas erekcji. Innymi słowy, mężczyźni mogą mieć penisy podobnej wielkości we wzwodzie, a w spoczynku już różnej.

Jak zmierzyć rozmiar penisa?

Zmierz długość od nasady penisa do końca żołędzia.

Górna część twojego penisa łączy się z kością łonową. Żołądź to okrągła część na końcu penisa. Podczas pomiaru dociśnij tłuszcz znajdujący się przed kością łonową. Nie uwzględniaj też dodatkowej długości z napletkiem.

Zmierz obwód wokół podstawy lub środka penisa.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Dla niektórych mężczyzn szczególnie ważne jest, czy ich penis będzie satysfakcjonujący dla partnerki. Dodatkowo martwią się, jak wyglądają nago.

Jeśli chodzi o stosunek seksualny, większy nie zawsze jest lepszy.

W jednym czasopiśmie, badacze przeprowadzili wywiady z 75 aktywnymi seksualnie kobietami na temat rozmiaru penisa, który byłby lepszy na przygodę na jedną noc i do długotrwałego związku.

Kobietom pokazano 33 trójwymiarowe modele penisa o różnych rozmiarach, wykonane z niebieskiego plastiku, aby nie sugerować rasy.

Średni rozmiar penisa preferowany do jednorazowego seksu, to ten który miał 16,2 cm we wzwodzie i 12,7 cm obwodu.

W przypadku długotrwałego związku średni rozmiar penisa preferowany przez kobiety to ten o długości 16 cm i obwodzie 12,2 cm.

Inne badanie preferencji kobiet, opublikowane w Women’s Health, pokazało, że obwód penisa był ważniejszy dla satysfakcji seksualnej niż długość.

Postrzeganie przez mężczyznę rozmiaru własnego penisa może mieć wpływ na pewność siebie i pozytywny obraz ciała. Mogą oni doświadczać zaburzeń erekcji wywołanych lękiem i innych problemów emocjonalnych. Terapeuci pracujący z tymi mężczyznami, często stwierdzają, że percepcja „zbyt mały” nie zgadza się z tym, co pokazują badania.

Jak być zadowolonym ze swojego ciała?

Jeśli jesteś niezadowolony ze swojego wyglądu, niezależnie od tego, czy jest to rozmiar twojego penisa, czy wygląd jakiejkolwiek innej części ciała, wypróbuj te rady, aby poczuć się lepiej:

  • Skoncentruj się na cechach i częściach ciała, które lubisz, takich jak szerokie ramiona lub ładny uśmiech.
  • Utrzymuj zdrową wagę i włącz trening siłowy do rutyny ćwiczeń. Jeśli wyglądasz na sprawnego i zdrowego, możesz czuć się lepiej ze sobą.
  • Nie daj się pochłonąć rozmiarowi penisa. Możesz być satysfakcjonującym partnerem seksualnym bez względu na rozmiar swojego penisa.
  • Nie porównuj się do sportowców, modelek i aktorów. Rozwiniesz niezdrowy i nierealistyczny obraz tego, co jest normalne i jak powinieneś wyglądać.
  • Poświęć więcej czasu i energii na zajęcia, które uznasz za satysfakcjonujące, niezależnie od tego, czy są to sport, hobby, podróże czy inne zajęcia. Trwała samoocena wynika z cech niefizycznych, takich jak kreatywność, inteligencja i wartości.