Przejdź do treści

Czy kobiety też mogą mieć mokre sny? 12 odpowiedzi na Twoje pytania

Czas czytania: 4 minut

Mokre sny, słyszałaś o nich? Może nawet sama miałaś jeden lub dwa? Jeśli widziałaś jakikolwiek film o dorastaniu z lat 90, wiesz, że nastolatki nie mogą od nich uciec. 

Co właściwie powoduje mokre sny? Albo dlaczego możesz mieć ich wiele jak już jesteś dorosła?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

1. Czym właściwie są mokry sen?

Mówiąc najprościej, mokry sen to wytrysk lub wydzielanie płynów pochwowych podczas snu. Twoje genitalia są nadwrażliwe  gdy zamykasz oczu, ponieważ w ich okolicy jest większy przepływ krwi.

Więc jeśli masz sen, który cię podnieca, istnieje szansa, że ​​osiągniesz orgazm i nie będziesz o tym wiedziała, dopóki się nie obudzisz.

2. Czy to to samo, co orgazm podczas snu lub nocna emisja?

Tak. „Mokry sen”, „senny orgazm” i „nocna emisja” oznaczają to samo.  „Nocna emisja” to formalna nazwa orgazmu podczas snu.

Tak więc, jeśli słyszysz, jak ludzie mówią o nocnych emisjach lub orgazmach podczas snu, pamiętaj, że mówią o mokrych snach.

3. Czy możesz mieć mokry sen tylko w okresie dojrzewania?

Niekoniecznie. Mokre sny są częstsze w wieku nastoletnim, ponieważ ciało przechodzi poważne zmiany hormonalne, które wpływają na Twoją dojrzałość seksualną. Ale dorośli też mogą mieć erotyczne sny, zwłaszcza jeśli są aktywni seksualnie.

To oznacza, że orgazmy senne zdarzają się rzadziej wraz z wiekiem. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do okresu dojrzewania poziom hormonów nie wymyka się tak spod kontroli.

4. Czy kobiety też mogą mieć mokre sny?

Oczywiście! Wyszukując w Google możesz mieć wrażenie, jakby tylko nastoletni chłopcy mieli mokre sny, ale jest to dalekie od rzeczywistości. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą doświadczać podniecenia w czasie snów.

Badania pokazują, że większość kobiet doświadcza pierwszego orgazmu podczas snu przed ukończeniem 21 lat.

Ponadto, według badania z 1986 roku, 37% kobiet w wieku studenckim zgłosiło, że podczas snu doświadczyło przynajmniej jednego orgazmu. To pokazuje nam, że mokre sny kobiet nie są niczym nowym.

Jednak kobiety nie zawsze osiągają orgazm z mokrego snu. Mężczyźni wiedzą, że mieli orgazm podczas snu, ponieważ znajdą wydzielone nasienie na ubraniach lub pościeli. Ale dla kobiety obecność wydzieliny pochwowej nie oznacza, że ​​miała orgazm. Wydzieliny mogą oznaczać, że byłaś podniecona seksualnie bez osiągnięcia orgazmu.

5. Czy to normalne, że przez cały czas mam mokre sny?

Jako nastolatek przechodzący okres dojrzewania, tak. Jako dorosły nie za bardzo. Nie martw się, to nie jest nienormalne. Wraz z wiekiem poziom naszych hormonów spada, co wpływa na częstotliwość występowania mokrych snów. Ale to nie znaczy, że nie będziesz mieć ich jako dorosła.

Jeśli martwisz się, że masz zbyt wiele mokrych snów, rozważ rozmowę z lekarzem, aby wykluczyć wszelkie problemy medyczne, które mogą się do nich przyczyniać. Jeśli nie znajdzie nic niezwykłego, a nadal jesteś zaniepokojona, lekarz może skierować Cię do terapeuty. Terapeuta może pomóc Ci dotrzeć do korzeni twoich snów, co one znaczą i dlaczego wydaje ci się, że masz je cały czas.

6. Co powinnam zrobić, jeśli mam mokry sen?

To zależy. Nie powinnaś się wstydzić mokrego snu, są całkowicie normalne i mogą być całkiem przyjemne! Jeśli czujesz się komfortowo ze swoimi marzeniami, wykorzystaj je jako okazję do zbadania swoich fantazji, seksualności i wewnętrznych pragnień.

Ale jeśli to, o czym marzysz, sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo, skontaktuj się z terapeutą. Może pomóc ci zbadać, o czym myślisz i dlaczego.

7. Czy sny erotyczne zawsze kończą się orgazmem?

Nie. Pomyśl o tym w ten sposób: czy masz orgazm za każdym razem, gdy uprawiasz seks? Prawdopodobnie nie. To samo dotyczy snów erotycznych.

Możesz mieć sen o robieniu czegoś erotycznego, ale nie oznacza to, że w końcu osiągniesz orgazm, nawet jeśli sen cię podnieca. Z drugiej strony możesz mieć sen erotyczny, który sprawia, że ​​osiągasz orgazm, ale nie powoduje wytrysku ani zamoczenia.

8. Czy sny erotyczne są jedyną rzeczą, która powoduje senny orgazm?

Niekoniecznie. Sny erotyczne nie zawsze powodują orgazm. I nie zawsze masz orgazm podczas snu z powodu snu erotycznego.

Nacisk lub uczucie leżenia na genitaliach może również wywołać orgazm. Wszystko zależy od tego, co podnieca twoje ciało.

9. Mam orgazmy podczas snu, ale na co dzień już nie – dlaczego?

Po pierwsze: nie jest niczym niezwykłym, że trudno jest osiągnąć orgazm. Zdolność do osiągnięcia orgazmu jest inna dla każdego i wiele osób ma problemy z jego uzyskaniem. Badania wykazały, że 75% kobiet nie może osiągnąć orgazmu podczas stosunku pochwowego. Z tej liczby 5% kobiet nigdy nie ma orgazmu, a 20% rzadko.

Jeśli łatwiej ci osiągnąć orgazm podczas snu, warto zbadać, co nakręca cię w snach i jak możesz włączyć to do swojego życia seksualnego.  Czy to inna pozycja? Pewny ruch? Poświęć trochę czasu na połączenie się ze swoimi potrzebami i pragnieniami, nawet jeśli dzieje się to w krainie snów.

10. Nigdy nie miałem mokrego snu. Czy to normalne?

Absolutnie. Nie każdy będzie miał mokry sen. Niektórzy mogą mieć ich kilka, podczas gdy inni nie za dużo. Są też osoby, które mają mokre sny jako nastolatki, ale nie jako dorośli. Marzenia to bardzo osobiste, indywidualne doświadczenia, które są różne dla każdego.

11. Czy mogę sama wywołać mokry sen?

Może. Badania sugerują, że spanie w pozycji leżącej, czyli na brzuchu może powodować erotyczne lub lubieżne sny.

Nie jest jednak jasne, dlaczego tak się dzieje. Ale jeśli chcesz sprawdzić tą teorię, spróbuj zasnąć na brzuchu i sprawdź co się stanie.

12. Czy mogę zapobiec mokrym snom?

Nie, nie bardzo. Jasne, niektórzy eksperci sugerują, że możesz kontrolować swoje sny. Jak to? Cóż, według badań możesz mieć wpływ na swoją narrację w krainie snów, myśląc o danym temacie przed zaśnięciem lub używając zewnętrznych bodźców podczas snu.

Ale wypróbowanie tej taktyki nie oznacza, że ​​skutecznie kontrolujesz swoje sny. I nie ma gwarancji, że możesz zapobiec mokrym snom.

Podsumowując

Należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy: mokre sny są zupełnie normalne.

Nie każda z Was może mieć mokry sen, ale z pewnością nie ma w tym nic złego. Po prostu wiedz, że orgazmy podczas snu, podobnie jak wszystkie inne orgazmy, są bardzo indywidualne.

Nie ma dobrego ani złego sposobu na posiadanie jednego, dwóch, trzech lub czterech.

Tagi: