Przejdź do treści

Ile kalorii spalisz podczas seks?

Czas czytania: 3 minut

Kiedy myślisz o aktywności fizycznej, przychodzi Ci na myśl bieganie czy pływanie a co za tym idzie spalanie kalorii. A co z seksem? Być może słyszeliście to już wcześniej: zajęcie się partnerem to świetny trening.

Czy ta teza jest zasadna? Nie całkiem.

Seks jako znacząca forma ćwiczeń to przesada. Sprawia, że ​​twoje serce zaczyna pompować szybciej krew. Ale wydatki kaloryczne wynikające z seksu nie są tak wysokie, jak ludziom się wydaje.

Co mówią badania o spalaniu kalorii podczas seksu?

seks

Kilka badań opublikowanych w ciągu ostatnich kilku lat dotyczyło seksu i wydatków na kalorie. Jedno z nich z Uniwersytet Quebec w Montrealu , przebadało 21 par heteroseksualnych. Badacze śledzili wydatek energetyczny podczas ćwiczeń i aktywności seksualnej.

Wszyscy uczestnicy wykonali 30-minutową sesję ćwiczeń wytrzymałościowych na bieżni o umiarkowanej intensywności, aby porównać wydatki kaloryczne.

Podczas 30-minutowego treningu na bieżni o umiarkowanej intensywności mężczyźni spalili 276 kalorii, a kobiety 213. Zauważono również, że postrzegany wydatek energetyczny podczas aktywności seksualnej był podobny z tym podczas ćwiczeń.

Inne badanie opublikowane w New England Journal of Medicine wykazało, że poziom wydatków energetycznych podczas seksu jest podobny do tych podczas chodzenia w umiarkowanym tempie (około 4 km na godzinę). Ale badanie mówi, że średni czas trwania aktywności seksualnej to tylko około 6 minut. Oznacza to, że mężczyzna w wieku od nastolatka do połowy trzydziestki może spalić około 21 kalorii podczas stosunku płciowego.

Jak spalić więcej kalorii podczas seksu

Biorąc pod uwagę badania, „przeciętna” aktywność seksualna nie wpłynie znacząco na wydatki kaloryczne. Jeśli chcesz zwiększyć korzyści z następnego zbliżenia, oto kilka rad.

Wydłuż czas stosunku

Z uzasadnienia wynika, że ​​jeśli chcesz spalać więcej kalorii, angażuj się w aktywność seksualną przez dłuższy czas.

Podkręć temperaturę w pokoju

Im jest cieplej, tym więcej się pocisz i tym więcej kalorii spalisz.

Wypróbuj różne pozycje

Dla kobiety ważącej 63,5 kg i jej partnera, który waży 86 kg, pozycja misjonarska z nią na dole przez 10 minut pomoże spalić 14 kalorii. U niego 47.

Gdyby uprawiali seks w pozycji stojącej, spaliłaby 30 kalorii, a on 51 w ciągu 10 minut. Wreszcie, gdyby on trzymał ją w powietrzu stojąc przez 10 minut, spaliłby 65 kalorii, a ona spaliłaby 40.

Połykać czy nie połykać spermę? 14 rzeczy, które musisz wiedzieć..

Inne korzyści płynące z seksu

przytuleni

Oprócz wydatków na kalorie, seks ma wiele innych korzyści, które poprawiają twoje zdrowie.

Seks a zdrowie serca

Według Badanie American Journal of Cardiology mężczyźni, którzy uprawiali seks co najmniej 2 razy w tygodniu, byli mniej narażeni na choroby serca w porównaniu z mężczyznami, którzy uprawiali seks tylko 1 raz w miesiącu.

Seks a odprężenie i lepszy sen

Po orgazmie uwalniane są hormony zwane oksytocyną i prolaktyną. Zarówno oksytocyna, jak i prolaktyna mają silne powiązania z uczuciem sytości, odprężenia i senności.

Seks a silniejsze mięśnie dna miednicy

Mięśnie dna miednicy wspierają pęcherz, jelito i macicę. Kiedy się kurczą, narządy te są unoszone, a otwory pochwy, odbytu i cewki moczowej są zaciśnięte.

Wzmocnienie tych mięśni wspomaga kontrolę nad funkcjami organizmu, takimi jak oddawanie moczu. Może również zwiększać zdolność do osiągania przyjemnych doznań podczas seksu.

Wnioski

Informacje o spalonych kaloriach podczas seksu różnią się, ale bezpieczny szacunek to 3 do 4 kalorii na minutę. Seks ma wiele innych korzyści zdrowotnych poza spalaniem kalorii, ale nie licz na to, że zastąpi Twoje aktywności fizyczne.

Tagi: