Przejdź do treści

Jak długo trwa erekcja u mężczyzn?

Czas czytania: 3 minut

Nie ma sztywnych reguł określających, jak długo trwa erekcja. Oczywiście, bez żadnych leków, średnia erekcja dla przeciętnego mężczyzny wynosiłaby około 10 minut, jednak nie jest to normą. Trudno jest określić konkretny czas, ponieważ istnieje wiele czynników fizycznych i psychicznych, które mogą wpływać na czas trwania erekcji.

Jakie czynniki mogą wpływać na czas trwania erekcji?

Twoje samopoczucie jest podstawą. Jeśli nie jesteś wystarczająco podniecony, może to utrudnić pozostanie twardym. To samo dotyczy uczucia stresu, niepokoju, rozproszenia lub zmęczenia. Problemy w związku lub uczucie niezadowolenia ze swojego ciała lub partnerki mogą również sprawić, że twoje podniecenie gwałtownie spadnie. Twój wiek, zdrowie psychiczne i fizyczne oraz styl życia również odgrywają pewną rolę.

Szczególne czynniki obejmują:

 • palenie
 • alkohol
 • niektóre leki dostępne bez recepty, w tym leki na przeziębienie i alergie
 • leki na receptę, w tym na lęki, depresję i nadciśnienie
 • niski poziom testosteronu
 • otyłość
 • przedwczesny wytrysk
 • niektóre schorzenia, takie jak choroby serca i cukrzyca

Czy możliwa jest „zbyt szybka” erekcja?

Tak, chociaż to, co oznacza „zbyt szybko”, zależy od tego, kogo zapytasz. Jeśli nie jesteś w stanie utrzymać erekcji wystarczająco długo, aby odbyć satysfakcjonujący seks z penetracją, jest to uważane za zbyt szybkie. Jeśli próbujesz zapłodnić partnerkę, niemożność utrzymania erekcji wystarczająco długo do wytrysku jest uważana za zbyt szybką.

Nie potrzebujesz erekcji, aby uprawiać satysfakcjonujący seks lub osiągnąć orgazm, a seks to nie tylko penetracja. Jeśli twoim celem jest stosunek pochwowy, to badania pokazują, że seks z penetracją zwykle trwa tylko 5,4 minuty.

Kiedy erekcja jest zbyt długa?

4 godziny to za długo i nazywa się to priapizmem. Priapizm to nagły wypadek medyczny. Bez leczenia istnieje możliwość trwałych zaburzeń erekcji (ED) i śmierci tkanek. Istnieją dwa rodzaje priapizmu.

 • Priapizm niedokrwienny. Ten typ zwykle objawia się bólem i wyprostowanym trzonem z miękkimi żołędziem – czyli głową.
 • Priapizm niezwiązany z niedokrwieniem. Ten nie jest bolesny, ale gdy trzon jest wyprostowany, nie jest w pełni sztywny.

Jeśli masz erekcję, która trwa dłużej niż 4 godziny, udaj się do najbliższej izby przyjęć. Lekarz może określić rodzaj priapizmu i przyczynę, a także zalecić odpowiednie leczenie. Przyczyny, są liczne i dość przypadkowe. Obejmują one urazy okolicy, schorzenia, niektóre leki, a także toksyczne skutki ugryzienia skorpiona lub pająka.

Czy erekcja ustaje po wytrysku?

Tak, chociaż czas potrzebny na to nie jest taki sam dla wszystkich. Erekcje zmniejszają się po orgazmie. Następnie przechodzą przez okres zwany „latencją”, który uniemożliwia im zbudowanie kolejnej erekcji. Okresy utajenia są krótkie u młodych, zdrowych mężczyzn i mogą być znacznie dłuższe, gdy się starzeją.

Czy można mieć więcej niż jedną erekcję podczas seksu?

Tak i nie. Możesz być w stanie osiągnąć erekcję więcej niż raz, ale prawdopodobnie nie będziesz w stanie wytrysnąć ani dojść bez doświadczenia okresu utajenia.

Pamiętaj: Orgazm i wytrysk to bardzo różne rzeczy.

Biologia określa, ile możesz wytrysnąć podczas jednej sesji, ale jeśli dobrze się bawisz i cieszysz się tym, co czujesz, z pewnością możesz osiągnąć orgazm więcej niż jeden raz.

Jak wydłużyć erekcję?

Oczywiście, istnieją sztuczki, takie jak metoda„ start-stop”. Albo istnieją leki na receptę, które można podać, aby pomóc pacjentom, którzy zbyt szybko tracą erekcję z powodu wczesnego wytrysku.

Technika start-stop, która obejmuje stymulację penisa, aż do osiągnięcia orgazmu, a następnie zatrzymanie wszelkiej stymulacji seksualnej, aż minie potrzeba. Powtarzanie tego kilka razy może pomóc nauczyć się kontrolować i opóźniać orgazm, aby twoja erekcja trwała dłużej.

Istnieje również technika ściskania, która jest prawie taka sama, z wyjątkiem tego, że trzymasz czubek penisa, aż uczucie kulminacji ustąpi.

Kilka innych rad, które mogą pomóc:

 • Załóż pierścień na penisa.
 • Użyj pompki do penisa.
 • Użyj prezerwatywy wydłużających stosunek.
 • Masturbuj się godzinę lub dwie przed seksem.
 • Spróbuj powstrzymać orgazm.

Kiedy porozmawiać z lekarzem?

Każdy zasługuje na satysfakcjonujące życie seksualne. Jeśli czas jak długo trwa erekcja powoduje u Ciebie stres, wpływa na Twoje życie seksualne lub uniemożliwia Tobie i partnerce zajście w ciążę, umów się na wizytę u lekarza. Może pomóc zdiagnozować stan chorobowy, który może wpływać na twoją zdolność do pozostania twardym.

Jeśli podejrzewasz, że przyczyną może być problem psychologiczny, taki jak stres, niepokój lub nieszczęścia w związku, poproś swojego lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie do seksuologa.