Przejdź do treści

Jak zwiększyć wytrzymałość seksualną – 6 naturalnych metod?

Czas czytania: 2 minut

Zdrowe życie seksualne może zwiększyć pewność siebie, zmniejszyć stres i pomóc lepiej spać w nocy. Słaba wydajność lub wytrzymałość  seksualna, może być frustrujące, jak i krępujące.

Leki mogą poprawić siłę erekcji i sprawność seksualną przez zwiększenie przepływu krwi do prącia. Ale tak jak w przypadku wszystkich leków na receptę, wiążą się one z pewnym ryzykiem.

Leki na zaburzenia erekcji mogą prowadzić do zaczerwienienia skóry, bólów głowy, zmian wzrokowych, rozstroju żołądka i przekrwienia błony śluzowej nosa. Mogą również mieć niebezpieczne skutki dla mężczyzn przyjmujących leki azotanowe lub leki rozrzedzające krew, a także mających problemy z sercem i cukrzycą.

Naturalne metody nie stwarzają takich zagrożeń lub interakcji lekowych, a niektóre, takie jak te pierwsze dwie poniżej, mogą poprawić ogólny stan zdrowia.

1. Rzuć palenie

Palenie może być przyczyną dysfunkcji seksualnej, nie wspominając o wyższym ryzyku raka i nieprzyjemnym oddechu.

Palenie może upośledzać krążenie, zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji oraz zmniejszać liczbę plemników i ich żywotność.

2. Bądź sprawny fizycznie

Nadwaga i brak ćwiczeń mogą wpływać na Twoją sprawność seksualną, więc ruszaj się i bądź zdrowy. Poprawiając zdrowie układu sercowo-naczyniowego, możesz również zwiększyć wytrzymałość seksualną.

Należy jednak powstrzymać się od nadmiernej jazdy na rowerze, ponieważ ucisk spowodowany przez siodełko roweru może spowodować przejściowe zaburzenia erekcji.

3. Akupunktura

Akupunktura to metoda leczenia tradycyjnej medycyny chińskiej, praktykowana od ponad 2500 lat.

Mówi się, że metoda wkłuwania małych igieł w określone miejsca na ciele stymuluje układ nerwowy i wpływa na naturalne hormony.

4. Zwiększ spożycie cynku

Cynk nie bez powodu znajduje się w wielu ziołowych suplementach wzmacniających męskość. Niedobór cynku może prowadzić do zaburzeń seksualnych i obniżenia poziomu testosteronu. Ale za dużo cynku też nie jest dla ciebie dobre .

Zamiast suplementacji, poziom cynku jest najlepiej regulowany poprzez spożywanie pokarmów bogatych w ważne minerały, takie jak:

  • ostrygi
  • mięso
  • wzbogacone płatki śniadaniowe

5. Zwiększ spożycie L-argininy

Aminokwasy są budulcem białka. L-arginina to niezbędny aminokwas, który można przekształcić w tlenek azotu, pomagającym rozluźnić naczynia krwionośne prącia oraz zwiększyć przepływ krwi i jakość erekcji.

Działa podobnie jak obecne leki na receptę. Soja i warzywa są dobrym źródłem L-argininy.

6. Zastosuj zioła

Na rynku dostępnych jest niezliczona ilość produktów dla mężczyzn. Niektóre, które są stosowane w medycynie tradycyjnej, to johimbina, koreański czerwony żeń-szeń, epimedium i miłorząb chiński.

Żaden z tych suplementów nie przeszedł rygorystycznych testów, aby udowodnić swoje korzyści lub ryzyko. Ponadto niektóre testy wykazały, że suplementy te zawierają znacznie mniej aktywnych składników niż podano. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed zażyciem suplementów lub ziół.

 

Jeśli chcesz uniknąć potencjalnego ryzyka związanego z lekami na receptę, stosowanie powyższych punktów może zapewnić najlepsze rezultaty bez ryzyka. Ponadto zmniejszenie wagi i rzucenie palenia może tylko poprawić Twoją sprawność seksualną.