Przejdź do treści

Jakie są skutki, gdy nie uprawiasz seksu?

Czas czytania: 4 minut

Pomimo tego, co możesz wszędzie usłyszeć, nie ma nic złego w tym, gdy nie uprawiasz seksu przez cały czas. To samo się tyczy, jeśli nigdy nie uprawiałeś(-aś) seksu. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na seks. Jest to przyjemność, sprawianie przyjemności innym, intymność, łagodzenie stresu lub poprawa samooceny. Istnieje również wiele sposobów na zaspokojenie tych potrzeb bez seksu. Każdy ma inne potrzeby, jeśli chodzi o seks i pociąg seksualny. 

Jest tyle powodów, by nie uprawiać seksu, co powodów, by go uprawiać. Jeśli seks nie jest dla ciebie, nie musisz tego robić! Nic się nie „złamie” ani „nie skurczy” tylko dlatego, że nie uprawiasz seksu.

Istnieje wiele powodów, dla których seks może nie być dla kogoś ważny lub dlaczego dana osoba może unikać seksu. Istnieją sposoby, dzięki którym ludzie mogą zaspokoić swoje potrzeby i żyć pełnią życia bez seksu.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Nie chcesz uprawiać seksu?

średnia częstotliwość sex

Nie ma z tobą absolutnie nic złego, jeśli nigdy nie uprawiasz seksu. Internet lub inne osoby mogą mówić coś innego, ale to po prostu nieprawda.

Możesz usłyszeć wiele absurdalnych rzeczy o tym, że nie uprawiasz seksu. Że będziesz mieć pajęczyny między nogami lub stracisz zdolność do erekcji. Oczywiście nic z tego nie jest prawdą.

Tożsamość seksualna i okres dojrzewania

Okres dojrzewania jest ważnym etapem życia, jeśli chodzi o rozwój seksualny. Jest tak wiele zmian emocjonalnych i fizycznych.

To czas odkrywania tożsamości seksualnej. Szansa na poznanie romantycznych i seksualnych relacji. Na tym etapie nastolatki potrzebują wsparcia w zrozumieniu zgody na seks, relacji międzyludzkich i komunikacji.

Niektóre nastolatki odkryją, że po prostu nie interesuje ich seks. Inni mogą nie odczuwać pociągu seksualnego w taki sam sposób jak ich rówieśnicy. Ważne, aby zrozumieć, że może to być całkowicie normalne.

Aseksualność i celibat

małżeństwo

Aseksualność i celibat to nie to samo. Celibat to świadomy wybór unikania seksu. Bycie bezpłciowym to tożsamość seksualna.

Osoba bezpłciowa nie odczuwa pociągu seksualnego do innych. Osoby aseksualne są znaną częścią społeczności LGBTQIA+.

Aseksualność to także spektrum. Oznacza to, że dana osoba może odczuwać różne stopnie pociągu seksualnego. Piękno spektrum polega na tym, że nie wszystkie osoby aseksualne odczuwają pociąg seksualny w ten sam sposób. Niektóre osoby aseksualne nie odczuwają pociągu seksualnego. Inni w spektrum będą odczuwać różne stopnie pociągu seksualnego. Niektórzy mogą odczuwać pociąg seksualny do kogoś dopiero po rozwinięciu głębokiego związku emocjonalnego.

Istnieje również różnica między twoim libido lub pragnieniem seksu a pociągiem seksualnym. Osoby bezpłciowe mogą nadal uprawiać seks z partnerem lub cieszyć się masturbacją. Osoby aseksualne często muszą radzić sobie z bardzo szkodliwymi i frustrującymi nieporozumieniami dotyczącymi ich tożsamości seksualnej.

W hiperseksualnym świecie ludziom bezpłciowym można wmówić, że coś jest z nimi nie tak. Są ludzie, którzy wierzą, że osoby bezpłciowe mogą po prostu nie spotkać jeszcze właściwej osoby. A może po prostu brakuje im doświadczenia. To jest całkowicie nieprawdziwe i szkodliwe.

W seksualności jest różnorodność, a to piękna rzecz. Każdy jest inny. Najlepiej zapytać drugą osobę, jak doświadcza aseksualności.

Nie będziesz nieszczęśliwy do końca życia tylko dlatego, że się nie dostosujesz. Nawet jeśli ciągle słyszysz o korzyściach zdrowotnych płynących z seksu, brak seksu może również przynieść podobne korzyści.

Straciłeś zainteresowanie i przestałeś uprawiać seks?

Jest tak wiele powodów, dla których tak się może stać. Być może jest to czas zwiększonego stresu i potrzebujesz okresu na zresetowanie. Dla niektórych może to być czas na odkrywanie świata i zabawę na nowe sposoby. Albo okres bycia szczerym wobec siebie.

W porządku, jeśli wcześniej odczuwałeś pożądanie a teraz nie uprawiasz seksu. To może się to zdarzyć. Nie zawsze musisz wiedzieć, dlaczego zmieniły się Twoje zainteresowania.

Niechęć do seksu nie jest złą rzeczą, chyba że wpływa to na twoje zdrowie psychiczne lub fizyczne. Jeśli inni ludzie oceniają lub przyjmują założenia na podstawie twoich wyborów, zignoruj ​​je. Ufaj sobie. Twoje życie seksualne (lub nieseksualne) to niczyja sprawa.

Jeśli naprawdę chcesz to rozgryźć, pozostań otwarty, ciekawy i nie oceniaj. Możesz dowiedzieć się więcej, jeśli zadasz sobie pytania o to, dlaczego straciłeś zainteresowanie seksem.

Jeśli czujesz się źle z powodu utraty zainteresowania, nie próbuj uśmierzyć bólu emocjonalnego. Zamiast tego skup się na odczuwaniu tego, co się pojawia. Pracuj nad współczuciem odkrywaniem tego, co mogło się zmienić, co doprowadziło do utraty zainteresowania.

Czekasz z seksem?

seks

Jest to również całkowicie słuszne. Ludzie mogą opóźniać uprawianie seksu z wielu powodów. Możesz zdecydować się na spędzenie czasu na poznawaniu swojego ciała i eksperymentowaniu z masturbacją. Ten eksperyment pozwala lepiej zrozumieć, co jest dla Ciebie dobre, jeśli w pewnym momencie uprawiasz seks z partnerem.

Seks jest najlepszy, gdy wszyscy partnerzy mają zaspokojone potrzeby. Ważną częścią tego jest otwarta komunikacja na temat tego, co jest dobre.

Naturalne jest również unikanie aktywności seksualnej, nawet po inicjacji seksualnej. Rezygnacja z seksu może być celowym aktem. Możesz zatrzymać się, zastanowić i dowiedzieć się, co Cię interesuje.

To także doskonały czas na dekonstrukcję seksualnych norm i idei, które zostały ci przekazane, aby ocenić, czy rzeczywiście na ciebie działają.

Nie uprawiasz seksu? To nie koniec

Ludzie mogą wywierać dużą presję na seks. To niesprawiedliwe, że jest to normą. Przesłanie seksualne, którym bombardują nas media, jest zbyt uproszczone. Seks i pożądanie są skomplikowane i osobiste. Osoby, które nie uprawiają seksu lub nie doświadczają pociągu seksualnego, nadal mogą być w intymności z innymi i mieć dobre relacje. A pozostawanie w celibacie może być aktem miłości własnej. Poczucie więzi z innymi może być ważną częścią życia.

Bądź ze sobą szczery co do tego, co myślisz o seksie i swojej tożsamości seksualnej. Nie popadaj w presję rówieśników. Poświęć trochę czasu na poznanie siebie i zrozumienie swoich potrzeb oraz tego, jak komunikować je innym.