Przejdź do treści

Prezerwatywy smakowe, do czego służą i jak je stosować?

Czas czytania: 2 minut

Prezerwatywy smakowe są przeznaczone do stosowania podczas seksu oralnego. Aromatyzowana powłoka pomaga zamaskować smak lateksu i uprzyjemnia seks oralny.

Co ważniejsze, używanie prezerwatyw podczas seksu oralnego jest jedynym sposobem ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Oznacza to, że aromatyzowane prezerwatywy to świetny sposób na cieszenie się seksem oralnym i zachowanie bezpieczeństwa.

W końcu seks to wspaniała rzecz. Ale ważne jest, aby upewnić się, że angażujesz się w bezpieczny seks. Oznacza to, że należy stosować ochronę za każdym razem, gdy angażujesz się w aktywność seksualną, nawet podczas seksu oralnego.

Dlaczego warto stosować prezerwatywy podczas seksu oralnego

Prezerwatywy nie tylko zapobiegają ciąży. Zapobiegają również rozprzestrzenianiu się infekcji przenoszonych drogą płciową.

Nieważne, co myślisz, choroby weneryczne są przenoszone przez każdy rodzaj seksu, w tym seks pochwowy, analny lub oralny bez ochrony.

Wiele chorób przenoszonych drogą płciową może się przenosić poprzez seks oralny– w tym chlamydie, rzeżączka, kiła, wirus HPV, a nawet HIV. Dlatego tak ważne jest stosowanie ochrony. Choroby przenoszone drogą płciową mogą się rozprzestrzeniać, nawet jeśli twój partner nie ma żadnych objawów.

Prezerwatywa nie eliminuje ryzyka zarażenia się lub rozprzestrzeniania choroby wenerycznej, zmniejsza ryzyko, co jest nadal bardzo ważne.

Jak używać prezerwatywy smakowe

Jeśli planujesz zakup prezerwatyw smakowych, pierwszym krokiem jest upewnienie się, że kupujesz te, które są odpowiednio dopasowane. Jeśli prezerwatywa jest za duża lub za mała, może się ześlizgnąć lub pęknąć. Dopasowana prezerwatywa to najlepszy sposób, abyś Ty, jak i Twój partner, cieszyli się seksem oralnym.

Wiele prezerwatyw smakowych jest również wykonanych z lateksu. Oznacza to, że jeśli masz alergię na lateks, należy to sprawdzić na opakowaniu przed zakupem.

Należy również pamiętać, że prezerwatywy smakowe są przeznaczone głównie do użytku podczas seksu oralnego. Nie należy ich używać do seksu pochwowego lub analnego, chyba że instrukcje na opakowaniu podają inaczej. Zwłaszcza, że każdy dodatek cukru w aromatyzowanej powłoce może przyczynić się do zakażenia drożdżakowego pochwy.

Zawsze przeczytaj instrukcje przed użyciem prezerwatyw, aby upewnić się, że używasz ich prawidłowo.

Wskazówki dotyczące używania aromatyzowanej prezerwatywy do seksu oralnego

  • Upewnij się, że wiesz, jak używać prezerwatywy. Zawsze używaj dobrze dopasowanej prezerwatywy.
  • Sprawdź datę ważności na prezerwatywy. Nie należy używać prezerwatywy, jeśli opakowanie jest uszkodzone lub rozdarte. Zawsze sprawdzaj prezerwatywę pod kątem jakichkolwiek oczywistych wad, takich jak małe dziurki lub sztywność.
  • Zawsze używaj nową prezerwatywy podczas każdego rodzaju stosunku. Nawet jeśli dopiero przechodzisz z seksu oralnego na inny rodzaj penetracji przed zakończeniem, musisz ponownie założyć nową prezerwatywę.
  • Używaj tylko lubrykantów bezpiecznych dla prezerwatyw. Nawet naturalne lubrykanty, taki jak oliwa z oliwek, może powodować rozkład prezerwatyw lateksowych i zwiększać ryzyko zajścia w ciążę lub zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową.

Pamiętaj, że istnieje większe ryzyko zachorowania na chorobę przenoszoną drogą płciową za każdym razem, gdy nie używasz ochrony, ale angażujesz się w aktywność seksualną.

Czym zastąpić prezerwatywy smakowe?

Istnieją inne sposoby na zachowanie bezpieczeństwa podczas seksu oralnego, jeśli nie jesteś pewien, czy chcesz używać prezerwatyw smakowych lub jeśli masz alergię na lateks.

Możesz użyć zwykłych prezerwatyw ze smakowym lubrykantem bezpiecznym dla prezerwatyw.

Lubrykanty na bazie wody lub silikonu są najlepsze do stosowania z prezerwatywami, a istnieje wiele lubrykantów na bazie wody, które są bezpieczne do stosowania podczas seksu oralnego.

Zawsze pamiętaj, aby przeczytać instrukcje przed użyciem jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych lub lubrykantów, aby upewnić się, że używasz ich prawidłowo.

Warto pamiętać, że aromatyzowane lubrykanty można stosować razem ze zwykłymi prezerwatywami, ale nie należy ich używać w pochwie lub w jej pobliżu.

Podobnie jak w przypadku prezerwatyw smakowych, każdy dodatek cukrów w aromatyzowanych środkach nawilżających może zwiększyć ryzyko infekcji drożdżakowej pochwy.