Przejdź do treści

Włosy na dłoniach od masturbacji – mit czy prawda?

Czas czytania: 2 minut

Czy słyszałeś, że od masturbacji rosną włosy na dłoniach? Brzmi to dość niepokojąco i pewnie dlatego tutaj jesteś ponieważ chcesz to sprawdzić.

Chociaż ludzie mają mniejsze owłosieni niż małpy człekokształtne, na naszym ciele jest prawie tyle samo włosów, co u nich. Ludzie mają około 60 włosów na cm2 skóry. Wiele z tych włosów jest ledwo widocznymi włosami, zwanymi włosami welusowymi.

Tylko na kilku częściach ciała nie rosną włosy, w tym na ustach, dłoniach i podeszwach stóp. Chociaż niektórzy twierdzą, że masturbacja spowoduje wzrost włosów na dłoniach, nie ma na to naukowych podstaw.

Niezwykle rzadkie zaburzenie genetyczne może powodować wzrost włosów na dłoniach. Jednak jest to tak rzadkie, że zostało udokumentowane tylko kilka razy w historii.

Czy mogą wyrosnąć włosy na dłoniach po masturbacji?

meżczyzna

Pomimo opowieści, które mogłeś usłyszeć, od masturbacja nie wyrastają włosy na dłoniach. To jedna z wielu opowieści powtarzanych przez matki o masturbacji. Nie jest jasne, skąd wziął się ten mit, ale prawdopodobnie sięga czasów średniowiecza, aby zniechęcić ludzi do masturbacji.

Pomimo wielu mitów na temat masturbacji, nie są znane żadne fizyczne skutki uboczne.

Inne mity, które mogłeś usłyszeć, obejmują:

  • masturbacja powoduje ślepotę
  • masturbacja powoduje wypadanie włosów
  • masturbacja powoduje kurczenie się penisa
  • masturbacja powoduje niepłodność
  • masturbacja może spowodować, że mężczyznom zabraknie nasienia

Co powoduje owłosienie dłonie?

Dla zdecydowanej większości ludzi niemożliwe jest wyhodowanie włosów na dłoniach lub podeszwach stóp. Istnieje kilka rzadkich sytuacji, w których może to wystąpić.

Artykuł z 1976 r. opublikowany w Archives of Dermatology opisuje mężczyznę, któremu wyrosły włosy na jednej z dłoni. Kiedy mężczyzna był dzieckiem, poważnie zranił swoją prawą rękę. Stracił mały palec i trochę skóry na dłoni. Chirurg użył skóry z podbrzusza do przeszczepu urazu. Kiedy stał się dorosły, na przeszczepie skóry wyrosły włosy.

Rzadki stan zwany dysembrioplazją dłoni może powodować wzrost włosów na obu dłoniach. Stan jest dziedzicznym spowodowanym przez dominujący gen. Jednak jest to tak rzadkie, że zostało udokumentowane tylko kilka razy w literaturze medycznej.

Dlaczego większość ludzi nie ma włosów na dłoniach?

Włosy rosną od mieszka włosowego znajdującego się pod powierzchnią skóry. Mieszki włosowe powstają w głębokiej warstwie skóry zwanej skórą właściwą lub w głębszej tkance podskórnej.

Włosy mogą rosnąć tylko w miejscach, w których znajdują się mieszki włosowe. Prawie każda część twojej skóry ma mieszki włosowe z wyjątkiem podeszew stóp, dłoni i ust.

Podsumowanie

uzależnienie od masturbacji

Dla zdecydowanej większości ludzi niemożliwe jest wyhodowanie włosów na dłoniach.

Włosy wyrastają z mieszków włosowych. Nie ma mieszków włosowych na dłoniach, chyba że masz niezwykle rzadkie zaburzenie genetyczne zwane ograniczoną dysembrioplazją dłoni.

Pomimo powszechnego mitu masturbacja nie powoduje, że wyrosną ci włosy na dłoniach. Nie są znane fizyczne skutki uboczne masturbacji.