Przejdź do treści

Czy rozmiar penisa jest genetyczny?

Czas czytania: 4 minut

Tak, rozmiar penisa jest genetyczny, ale jest to trochę bardziej skomplikowane niż to, czy twój ojciec ma małego czy dużego penisa, więc twój też taki będzie.

Oto, co musisz wiedzieć.

Czyje geny mają największe znaczenie?

Możesz podziękować ojcu, że w ogóle masz penisa. Chłopcy dziedziczą chromosom Y od ojca, podobnie dziewczynki dziedziczą chromosom X od matki.

Jeśli chodzi o organy płciowe, wszystkie płody wyglądają tak samo aż do 7 tygodnia rozwoju.

Następnie jądra i cała reszta zaczynają się rozwijać dzięki chromosomowi Y. Ale chromosom Y niekoniecznie określa wygląd penisa. Wkład drugiego rodzica, twoje własne unikalne geny i inne czynniki wpływają na rozmiar, kształt i inne cechy twojego penisa.

Czy rozmiar penisa jest genetyczny u rodzeństwa?

W tym przypadku do gry wkracza chromosom X i wstrząsa wszystkim. Chłopcy mają jeden chromosom X, a dziewczynki dwa. Chłopcy dziedziczą chromosom X od matki, a wybór tego chromosomu jest losowy.

Mogłeś odziedziczyć geny większego penisa z jednego z tych chromosomów X, a twoje rodzeństwo mogło odziedziczyć średniej wielkości penisa z drugiego. To w zasadzie ruletka. I zanim zapytasz: tak, nawet bliźniaki mogą mieć inaczej wyglądające penisy.

Mimo wszystko członkowie rodziny mają podobne cechy. Chociaż nie jest to gwarantowane, istnieje duża szansa, że ​​ty i twoje rodzeństwo macie tam pewne podobieństwa.

Czy są jakieś inne czynniki rozmiaru penisa?

Czy są jakieś inne czynniki rozmiaru penisa?

Tak i prawdopodobnie nie są tymi, o których myślisz. Wbrew stereotypom rasa nie ma wpływu na rozmiar penisa.

Masturbacja nie jest również czynnikiem wpływającym na rozmiar penisa. To tylko mit, że częsta masturbacja sprawi, że twój penis będzie mniejszy lub większy.

Teraz, gdy już to usunęliśmy, przyjrzyjmy się niektórym czynnikom, które mogą faktycznie wpływać na rozmiar Twoje przyrodzenia.

Twoje geny

Wszyscy mamy cechy lub fenotypy które są dla nas indywidualne. Na przykład możesz mieć sterczący nos, nawet jeśli nosy twoich rodziców są normalnego kształtu.

Te cechy mogą być wynikiem tak zwanych genów de novo. Każdy ma te mutacje genów, chociaż ich liczba różni się w zależności od osoby. Są to geny, które zmieniły się nieznacznie w stosunku do linii twoich rodziców i wszystkie należą do ciebie.

Dokładny sposób, w jaki te geny się rodzą, jest wciąż trochę tajemnicą, ale wiemy, że mogą one wpływać na twoje cechy fizyczne, w tym rozmiar penisa i ogólny wygląd.

Na przykład ty i twój ojciec możecie mieć podobną długość i obwód penisa, ale twój może przechylać się w lewo, podczas gdy jego w prawo.

Hormony

Hormony od samego początku odgrywają rolę w wielkości twojego penisa.

Androgeny określają rozmiar penisa we wczesnym okresie rozwoju płodu. W okresie dojrzewania testosteron i hormon wzrostu regulują wzrost penisa, w tym długość i obwód.

Jednak nie tylko hormony, które wytwarza twoje ciało, wpływają na rozmiar penisa. Hormony, na które jesteś narażony w swoim środowisku podczas rozwoju twojego ciała, również wpływają na rozmiar penisa.

Ekspozycja na estrogeny środowiskowe, czyli żeński hormon płciowy w okresie dojrzewania jest powiązana z krótszymi niż przeciętnie penisami.

Substancje chemiczne zwane zaburzającymi funkcjonowanie układu hormonalnego mogą również mieć negatywny wpływ na penis i resztę twojego ciała. Te chemikalia znajdują się w pestycydach, plastikowych pojemnikach i niektórych detergentach.

Złe odżywianie

Niedożywienie w łonie matki i w ciągu pierwszych kilku lat życia może wpływać na hormony oraz wpływać na wzrost i rozwój.

Nie mówimy tylko o twoim wzroście i wadze, może to mieć również wpływ na rozwój narządów, w tym narządy rozrodcze.

Jak sprawdzić, jak penis się rozwinie?

Trudno powiedzieć. Członki są jak płatki śniegu, więc nie ma dwóch dokładnie takich samych. Najbardziej rosną w okresie dojrzewania, ale dojrzewanie i wzrost penisa zachodzą w różnym czasie i w różnym tempie dla każdego.

Jedno z badań wykazało, że średnie tempo wzrostu wynosi ok. 1 cm rocznie w wieku od 11 do 15 lat, ale nie jest to stałe dla każdego.

I tak nie masz nad tym żadnej kontroli, więc staraj się nie stresować.

Kiedy penis osiąga pełną wielkość?

krwi do erekcji wzwodu

Zazwyczaj twój członek osiąga maksymalny rozmiar w 18 lub 19 roku życia, a wkrótce potem osiąga maksymalną grubość.

U niektórych może przestać rosnąć rok lub dwa lata później, w zależności od tego, kiedy zaczyna się dojrzewanie.

Dla porównania, dojrzewanie zwykle rozpoczyna się w wieku od 9 do 14 lat i trwa około 5 lat.

Jaki jest średni rozmiar?

Według Badania z 2014 , przeciętny penis ma 9 cm długości, podczas gdy jest wiotki i 13 cm w stanie erekcji. Staraj się nie przywiązywać zbyt dużej wagi do liczb. Na początek badanie dotyczyło tylko niewielkiej części światowej populacji mężczyzn.

Ponadto większość mężczyzn uważa, że ich przyrodzenia ​​są mniejsze niż przeciętne, gdy tak nie jest. W rzeczywistości około 95% mężczyzn mieści się w średnim zakresie.

Wreszcie, co najważniejsze, rozmiar nie ma znaczenia tam, gdzie ma on największe użycie, czyli w sypialni… lub na tylnym siedzeniu samochodu… lub w toalecie samolotu…

Czy można zmienić rozmiar penisa?

Twój mięsień miłosny (który w rzeczywistości jest organem ) jest tego rozmiaru i nie możesz nic zrobić, aby go powiększyć lub zmniejszyć, poza operacją.

Ćwiczenia rozciągające penisa mogą tymczasowo zwiększyć rozmiar, ale wszelkie dowody na to są niepotwierdzone, a niewłaściwe ich wykonanie może spowodować uszkodzenie.

Możliwe jest stworzenie iluzji większego lub mniejszego penisa. Golenie łona tak, aby był lepiej widoczny, może sprawić, że będzie on większy. Z drugiej strony pełny zarost może dawać wrażenie, że jest zmniejszy, jeśli martwisz się, że jest za długi.

Najlepiej jest nauczyć się jak najlepiej wykorzystywać to, co dała ci natura. Właściwe pozycje seksualne mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać swój rozmiar, abyś Ty i Twoja partnerka dobrze się bawili.

Podsumowanie

Czy rozmiar penisa jest genetyczny?

To, co masz w spodniach, to nie tylko geny, które przekazali ci rodzice, ale z pewnością jest to główny czynnik. Jednak, dopóki twój penis jest zdrowy, rozmiar nie jest tak ważny.